Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • g.killer

    aktív tag

    válasz marcitp #44779 üzenetére

    Na szóval.
    Adott volt egy alap stúdiószett ne kérdezzétek milyen vakukkal. :U Mivel volt 3 órám össz visz a projektre nem nagyon figyeltem. Hátulra raktam egy vakut soft boxal, két oldalra egy egy vakut méhsejtráccsal. Aha persze a fejemben, ez nem így lett mert csak egy működő vaku volt még pluszban így maradt bal oldalra egy spot. Fénymérés, 5-10 teszt kép után beállítottam a vakukat mivel közel voltak a tárgyhoz ezért viszonylag kis fényerősséget állítottam be, gépen legalacsonyabb ISOt állítottam be, a gépre egy viszonylag éles (az 50-esemnél jóval élesebb) obi került egy SIGMA 150mm f/2.8 EX DG OS HSM APO Macro. A gépet állványra raktam, és vagy időzítővel vagy külső segítséggel telefonról infrával nyomtuk le az expo gombot miközben én bőszen pancsoltam a bögrékkel. Azt a szép tükröződést egy pad felülete nyújtotta ami meglepően szépen tükröződött. Aztán a végén lőttem egy képet a zöld és kék bögréről aztán a kezemet amivel fogtam a bögréket, kiszedtem PS-ben ami nem volt más mint egy kis maszkolás. :K A cseppes képek is hasonló beállításokkal készültek annyi kivétellel, hogy itt muszáj volt rekeszeljek (f22), A vakukon nem tekertem így az ISO-t csavartam feljebb.

    Remélem érthető voltam. :DDD :R

    [ Szerkesztve ]

    "A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

Új hozzászólás Aktív témák