Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Necc

    addikt

    válasz fattyu #2492 üzenetére

    Na ido kozben elokotortam sajat kis gyakorlokepeimet, es ime itt van 2 kep:

    [link] f/8; 1/160; ISO 100

    Ha felnagyitod a kepet 1:1-re egy deka zajt nem latsz benne, viszont mind en, mind a celtargy rettentoen mozgott (pedig csak enyhen fujt a szel) es ez jol latszodik a kepen is: minden pontja homalyos.

    [link] f/16; 1/400; ISO 800

    Ha felnagyitod a kepet, akkor latszodik, hogy itt ugy bizony zajosabb, viszont a sokkal kisebb zarido miatt a kep osszessegeben megis sokkal elesebb, es szerintem a zaj vs. bemozdulasmentesseg versenyet a bemozdualsmentesseg nyerte meg, raadasul a szukebb rekesz miatt sikerult az egesz "viragoszlopot" elesen tartanom, igy sokkal jobban ki tudtam emelni a kep lenyeget. Amugy a ketto kep kozel azonos idoben, kb. azonos targytavolsaggal es fenyviszonyok kozott keszult, es igen, sajnos a napok alatt elmaszott onnan az a franya mehecske :D

    No de ezzel az egesszel csak annyi volt a celom, hogy bemutassam az alacsony iso + tagabb blende vs. magas iso + szukebb blende + rovidebb zarido kozti kulonbseget nappali fotozasnal olyan esetben ahol mind te es mind a celtargy mozog.
    Remelem tudtal tanulni a fentiekbol ;)

    u.i.: a kepek par nap/het utan torolve lesznek, csak ideiglenes hoston vannak.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

Új hozzászólás Aktív témák