Új hozzászólás Aktív témák

  • miki3d

    junior tag

    Az a baj, hogy konkrétan mérni sem lehet, mert olyan szintű ingadozások vannak a hash értékben, hogy mérhetetlen... nekem a 800 hash-tól a 35000 hash-ig minden volt már (r9 3950x) :/
    Sztem az, hogy a memória most cl16 vagy cl14, esetleg 3200 vagy 3600mhz, sztem baromira nem oszt, nem szoroz ilyen körülmények között :/
    Ha nagyjából fixen menne minden gépen és lenne benne +/- 3-5%, akkor oké, de így nem lehet mérni.

    Az a fura, hogy a tesztnél általában 8K és 12K között mozog, ami kb hozná a proci valós hash-jét, de amikor elkezd számolni, akkor az átlag (24 órás) bizony jóval alatta van, 4K körül

    Azért is ugrottam bele a múlt héten én is, mert ahogy olvastam (csak nagyon felületesen), úgy láttam, hogy a 3950x-nek és az 5900x-nek kb azonos (nincsenek húzva, full gyári), 12000 a hash-je... mondom, akkor ha van 6 gépem, az barátok között is bőven 70000 hash, ami az akkori kalkulátorok szerint naponta bőven 60 dollár fölött hozott volna, csak akkor még fele volt az árfolyam, a nehézség meg 1/3, vagy még kevesebb... ettől viszont jóval elmaradt és a 6 gép átlagban 18K hash-t hoz össze (flock-on is, és ahogy most nézem az rplant-en is)

Új hozzászólás Aktív témák