Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orion1025

    őstag

    válasz v.attis #11945 üzenetére

    Az egy nem vízben őshonos valami, amolyan penész féleség.Nekem a külső szűrő csövezésére rakódott le, ott is csak azon a részen, ahol napfény érte.Alig tudtam kisikálni belőle, de utána többet vissza sem jött.Igazából semmi köze a víz minőségéhez, ez igazából higiéniai okokra vezethető vissza.Az a cső amit használtam, csak hömbölgött a lomosunkban, nagy figyelmet nem fordítottam a takarítására.Gondolom nálam is bejutott volna a vízbe, ha nem lépek előtte.

    Akváriumnál mindig élő növényeket használj, sokat segítenek a víz egyensúlyát fenntartani.Rengeteg igénytelen faj van, amik mindenféle táptalaj nélkül is prímán tarthatók.Sagittaria fajok között is nézegethetsz, tejesen jó előtéri és közép zónás növénynek, bárhol beszerezhető olcsón, és még tápozást sem igényel a normális ütemű vízcserék mellett.De ott van a limnophila sessiliflora.Szintén kevésbé igényes, és gyorsan növő faj, de mégis nem hínár formájú.Bár kezdésnek hínár és sagittaria kombót javasolnék, mert igénytelen növények.

    A mulm dolog elég szubjektív, nálam akvárium robbantásnál szintén orbitális retek került elő akkor is, mikor csak növényeket tartottam.Ezért is jó az apró szemű sóder, mert aljzat tisztítóval elég jól le lehet takarítani, és a könnyű szemeket kicsit átforgatja.

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

Új hozzászólás Aktív témák