Új hozzászólás Aktív témák

  • Silentfrog

    Topikgazda

    válasz mdk01 #14236 üzenetére

    Ja ja ez stim,
    Ott a gond,hogy ismerős adott egy Serafil 900-as szűrőt mert ő vett másikat.
    Nem fizetettem még ki,még jó ,hogy ismerős.
    Szétkaptam teljesen csőtisztító,ecet fogkefe,minden előkerült tiszta az egész mind ha új lenne.
    Összeraktam,beleraktam a gyári szivacsát,kiáztatva kitakarítva. Szűrőanyagot nem akartam addig átrakni az én szűrőimből amig ennek a vízforgatását le nem mértem.
    Összeraktam a szűrőt,fürdőszobába be a földre a mosdókagylót felengedtem vízzel bele a szívóág, telement a szűrő vízzel,ugyanebbe a magasságba vödör,majd némi járatás és légtelenítés után stopperrel lemértem a vízmozgatást.
    Egy perc alatt 8.5 liter víz jött ki a szűrőből ezt felszorozva egy egy órára 510 liter vízmozgatás,csak szivaccsal és csont tiszta állapotba.
    900l/h a gyári adat. :Y

    Jó lenne egy olyan szűrőt venni ami nem csak a papíron tudja a nagy vízmozgatást.
    A JBL e 900 ról olvastam,hogy pont a felét tudja csak mint ami rá van írva.

    Ezért lenne jó egy összefoglaló oldal ahol csak szivaccsal új állapotba lemérnék a vízmozgatást.
    Az akvaristán van hasonló összefoglaló,de ott csak egy két ember írja le a valós vízmozgatást.

    Van egy régi Fluval 203 külső szűrőm mért 5 wattos fogyasztással 420 liter vizet mozgat egy normál szivaccsal és 1.5 liter siporaxxal /ez annyi,hogy épp össze tudom csak tenni a szűrőanyag kosarat annyira tele van./
    És még egy kis perlon vatta is van rajta. 440 liter a gyári adat....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák