Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz Vesa #238 üzenetére

    "Az erkölcsöt a vallás sajátította ki magának"

    Rakás kommunista jellegű rendszerben fontos üzenet, hogy mi erkölcstelen, meg a rothadó nyugat, stb.

    "Mert? Amikor a gyerek az osztályban veri a másikat, akkor is a valláshoz nyúlsz, hogy ezt kezeld?"

    Amire én utaltam, az ettől elég távol eső téma. Van egy nagy csapat ember, akik mai szemmel nézve nagyon sötétek, eltekintve a gyakorlati kétkezi dolgoktól. Nőni akarsz létszámban, hogy versenyképes maradj. De túl sokan vannak már ahhoz, hogy a majom csorda ösztönök elégségesen működjenek, mert természetellenesen sok embert tartasz együtt. Így pl. a családias empátia és önzetlenség már nem nagyon működik. Mit teszel, hogy rendet tartsd, és így versenyképes maradj a szomszéd csoportokkal? Hát, megkeresed a fő bomlasztó okokat, mint talán lopás, nőkön összeveszés, stb., és azt mondod, hogy ezeket nem lehet, mert van valami Isten szerűség, és halálotok után megbüntet ha vétetek. Szerintem ez logikus, persze csak mert ilyen szinten álló emberek még el is hiszik. Valószínűleg pici esélyed lenne hatni rájuk intellektuális szinten, hogy miért kölcsönös érdekünk megzabolázni az állati késztetéseinket. Valószínűleg hasonlóan necces lenne egy kellő lefedettséget adó törvénykezés és rendőrség kialakítása ilyen emberekkel. Na, erre utaltam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák