Új hozzászólás Aktív témák

  • ArthurShelby

    addikt

    válasz BonFire #2563 üzenetére

    Bocsánat a késői válaszért, nem voltam itthon.
    Nem youtube-ra megy, saját belső használatra, konkrétan apukámnak, akinek már a szeme sem a legjobb :(

    A probléma az, hogy most kijött a tudatlanságom és műveletlenségem. Most gyorsan próbáltam pótolni a google segítségével, de még nem teljesen minden világos.

    Tudom mi az a felbontás, képkocka sebesség (fps). És most bejött a mintavételezés gyakorisága, amit lehet kb/s-ban mérni (bitráta, pl CD hangminőség 320kb/s), és lehet Hz-ben mérni (pl 44,1kHz)? :F (ha rosszul mondom javítsatok ki).
    Videónál is van mintavételezési gyakoriság/bitráta, ez a rész már még homályosabb nekem. Mármint ez mit mutat? Mert a hangnál a mintavételezés gyakorisága azért fontos, hogy az analógot minél jobban tudjuk digitalizálni, addig ez a videónál már adott (felbontás, fps)

    Alapok, ahogy a fejemben van:
    egy kép mérete: felbontás * színmélység (pl 32bit)
    egy videó mérete: felbontás * színmélység * képkocka sebesség (fps) * a videó hossza
    Gondolom ezt az egészet fejelik meg a tömörítéssel (H264, H265, és emiatt bonyolultabb az egész.

    Röviden: videónál a mintavételezés gyakorisága azt jelenti, hogy mennyire lett veszteségesen tömörítve?

    A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Új hozzászólás Aktív témák