Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz 4ron #17907 üzenetére

    Az alapkoncepció és a stílus szerintem jó. Tehát az irányvonal jó, csak a kivitelezés volt kissé gyatra, de ez idővel fejlődni fog.

    Érdekes, de amit most linkeltél, az sokkal jobb. Mármint információs szempontból. Pont akkora rajta a grafika, amekkora kell, nem megy a szöveg rovására öncélúan, a szöveg se nem zsúfolt, se nem ritka. Szépen meg van tervezve, mérlegelve, minek mekkorának kell lennie, és nincs rajta felesleges zavaró, vagy figyelemelvonó elem.

    A plakát/flyer tervezésekor mindig azt kell szem előtt tartani, hogy legyen valami, ami megragadja a figyelmet (ez néha egy-egy jó szín- vagy betűválasztással kivitelezhető), viszont ne legyenek fölösleges, apró díszítőelemek, amelyek a nagy összképet elrontják, vagy elterelik a figyelmet. A jó módszer az, ha készítés közben mindig jól kizoomolsz belőle, és megnézed olyan kicsiben, amikor a feliratok már nem olvashatók, csak egy homogén masszát alkot az egész. Ha elég figyelemfelhívó, valamint a legfontosabb főcím még kicsiben is olvasható, akkor jó, mert akkor a néző oda fog menni, és közelről el fogja olvasni a részleteket, amelyeket már lehet szerényebb és kevésbé feltűnő módon elhelyezni a plakáton.

    Én grafikai elemnek is jobb szeretem a monokróm dolgokat, vagy a sziluetteket. Ezeket lehet találni ingyenesen felhasználhatókat is jó sokat.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák