Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz BonFire #10464 üzenetére

    "ugye képernyőfelbontásban dolgoztál? (72 dpi) "
    Nem, megmondom őszintén, ez nem jutott eszembe, most nézem, 300 dpi volt a felbontás alapból, ezt nem is állítottam át... :B Lehet szidni, igazából inkább kódolással szoktam foglalkozni, nem Photoshoppal "játszom", így rengeteg dolog elég új számomra.
    Ez egyébként elsősorban méretbeli különbségeket okoz, nem? Mert most nem az volt a bajom (ettől függetlenül most átállítottam a resolutiont 72 dpi-re), hogy maga a foglalt terület nagy, hanem a kép mérete. A kivágott kép mérete meg épp 100%-ban arányos volt az eredeti képmérettel, 2285*2678-cal (most ez nem szabványos honlapméret nyilván, mert csak egy kis részéről van szó jó nagyban), ami ugye igencsak nagy egy honlaphoz.

    "Ha amúgy is PNG-be mented a szeleteket, azon sokat amúgy sem tudsz optimalizálni."
    Ez az eset áll fenn. :K Igazából azért használtam a Save for Web and Devices menüpontot, mert itt egyből be is tudom állítani a kívánt képméretet.
    De nekem végül is az is jó, ha megcsinálom az automatizálás segítségével a képeket, aztán utólag szintén automatizálva ráküldök egy képméret-csökkentést, gondolom ilyet is lehet Photoshoppal.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák