Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz ViZion #10452 üzenetére

    "Sajnos korlátozottak a képességei"
    Igen, sajnos ezt érzékelem.
    Már felvettem egy actiont, úgy, hogy megcsináltam azokat a lépéseket, amiket említettem, de sajnos csak egy lépést könnyített meg, mert pl. azt sem tudtam beállítani, hogy mindig a Selected slice legyen az, amit csak elkészít (gondolom csak akkor válik aktívvá a legutóbbi slice, amikor megnyitom a "Save for Web and Devices..." ablakot), tehát alapból az All slices az érvényes, így minden más slice-ot törölnöm kell, ha tényleg azt akarom, hogy csak egy slice képét készítse el; plusz nem tud "végigmenni" a csoport elemein, a layereket továbbra is manuálisan kell eltüntetnem-megjelenítgetnem, majd utána lenyomom a hotkey-kombót a saját actionömre.
    De annak azért örülök, hogy legalább nem kell immár kézzel (Ctrl+Alt+Shift+S-sel) megnyitni a "Save for Web and Devices..." opciót, majd szintén manuálisan beállítgatni az arányt, Save, majd elnevezés...
    Viszont sajnos ugye ez mindig azonos néven fogja elnevezni a slice-ból készített képet, így még az újabb action végrehajtása előtt át kell dobálnom másik könyvtárba a mentett képet, vagy legalább átnevezni...ez is "kézzel" történik, tehát lassú (még ha TC-ben jó gyorsan is tudok billentyűzettel ilyesmiket végrehajtani). :(
    Ettől függetlenül legalább ez az action is megkönnyíti valamelyest a dolgot, de azt hittem, van mód arra is, hogy a teljes folyamatot sikerüljön automatizálni. Tehát hogy a group layereit ne kelljen kézzel eltüntetni, ill. megjeleníteni, plusz ne legyen szükség kézi áthelyezgetésre+átnevezgetésre.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák