Új hozzászólás Aktív témák

  • Rayyy

    senior tag

    válasz Bobby G. #620 üzenetére

    Igen, tud bizonyos fajta kezdetleges kilövést, ami véletlenül még jó is lehet neked, viszont ha ezt én itt megkapnám mondjuk mint ctp-s, lehet anyáznék, hogy megcsináltad helyettem a "kilövést". Egyrészt nem tudod, hogy a nyomda mekkora ívre vagy milyen meló mellé pakolja fel a te cuccodat, ami teljesen megváltoztatja az ívre helyezést tehát nem feltétlen így kéri, a másik, hogy lehet, hogy jó kilövés szerint küldenéd, de azt akkor is nyomda szeretné magának megcsinálni különböző minőségbiztosítási okok miatt.
    Úgyhogy elég csak felhívni a nyomdát, hogy a kész (ps-ből írt) pdf-ben milyen jeleket kell felkapcsolnod, meg hogy csináld... stb. Sőt, minden leadás előtt fel kell hívni az adott nyomdát, főleg, ha nem vagy rutinos. Én a párezer leadott anyagom után is fel szoktam hívni a gyártót, ha felmerül valami kérdés, amire nem tudom egyértelműen a választ... és erről nem is fogok leszokni.

    Amúgy az eredeti kérdésedre a válasz: ez alkalmas arra, amit te szeretnél vele, a fentieket csak nyomdai leadás esetére írtam, ha továbbhaladna a dolog.

    [ Szerkesztve ]

    Minden a legnagyobb render!

Új hozzászólás Aktív témák