Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz liksoft #9415 üzenetére

    Elhiszem és nyilván van realitás abban, amit írsz. :R
    Viszont itt egyrészt nem tudom ennél (ST2000LM007) már tapasztál-e ilyet, mert az említett (7200-10) sorozat egy másik. Valamint egy-egy sorozat modelljeinél lehetnek eltérések gyártási idő, revízió, firmware tekintetében is. Másrészt az előző válaszban csak arra akartam utalni, hogy nem feltétlen alkalmatlanok ezek USB-s használatra, adattárolásra. Legalábbis manapság elég sok 2,5"-os külső merevlemezbe raknak ilyen belső HDD-ket, illetve pl. nekem + innen a fórumról másoknak is van ilyen és használjuk évek óta. Az viszont igaz, hogy a(z) (egyes) gyártók sok esetben valóban sumákolnak arról, hogy PMR / SMR eljárást használ-e a HDD-jük. Valószínűleg ezért sem tüntetik fel egyértelműen a címkén, sőt akár a részletes specifikációban sem... Egy korábbi hírnél pont a Seagate 2,5"-os BarraCuda sorozatánál volt ez téma. Példa: [link], [link].

    Egyébként engem inkább a korábbi, még Samsung gyártotta Spinpoint M9T sorozat ST2000LM003-as modelljének sípolása aggaszt. Hasonló, mint ami a videóban van, de csak ritkán csinálja, nem ilyen gyakran. Állítólag ilyenkor elveszíti az olvasófej a pozíciót és nem tudja hol van a lemez felett, majd erre a merevlemez egy vészkihúzást végez és a nulláról újból beáll a legutóbbi helyére. Aztán, hogy ez ezeknél valami típushiba, vagy csak egyes félresikerült példányokat érint, azt nem tudom, de többnél is tapasztaltam már. Plusz a SMART-ban néhány attribútum értéke is megnőtt. De mondjuk a screenshot még korábbi, azóta már tovább nőttek ezen értékek és a SMART is cifrább lett, mivel megjelent pár hibaérték a Raw Read Error és Write Error Rate attribútumoknál is... :D A HDS szerint viszont egyelőre 100/100-as, hibás szektorok nincsenek, öntesztek lefutnak gond nélkül, működik a merevlemez rendesen, csak az előbbiek a probléma.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák