Aktív témák

  • Zoli2

    aktív tag

    válasz Gorneck #25 üzenetére

    Hali! Voltam ma az alaplappal a servicében. Szóval. Rejtélyesen álltak a hiba előtt. Az USB-s hiba nem oldódott meg. Passzoltak. De időközben előjött egy másik probléma: ha három kártya van a PCI foglalatokban, akkor összeakad valamelyik a VGA-val. A modemkártya vagy a hálókártya. A szervízben sem tudtak igazán mit kezdeni ezen problémával 3 hálókártya van otthon, és akárhogy pakolgattam a karikat, valamelyik mindig összeakadt a VGA secondary-val. Mondták, hogy az Abitoknak van egy nagy fogyatékosságuk: Az AGP és a PCI 1-es foglalat az közös. Ez a legtöbb alaplap esetében így van ez nem is probléma. Viszot ha jól értettem a maradék 4 PCI foglalt 2-3 rendszersínen ''közösködik'' és emiatt lehetséges az ütközés. Állítólag a ''spórolás'' miatt van így. Szerintetek sok ma egy gépben 3 kártya? (TV tuner, modem, 100 Mbit-es hálókari) Pedig szerettem volna még egy jó kis hangkártyát...
    A szervízben beleraktak egy CAMADOR 100-as hálókarit, ezzel viszont nem akadt, pedig ezen kártya is Realtek 8139 chipes volt. (A leírt számban nem vagyok biztos, de megegyezett a bennelévővel) Nem igazán tudom, hogy most mit tegyek.
    Szummáról szummára én többet vártam az Abit-tól, de gyorsan hozzáteszem, hogy a szervizes emberkék által átadott infók sokat nyomnak a negatívra átformálódott véleményemben. Sorry!

Aktív témák