Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    Nah, ide beugatok énis, mert van sztorim is, meg kérdésem is.

    Legfrissebb élmények:
    Barátnöm karácsonyi bulin, Szeged. Hiv hajnal 1-kor, hogy végzett, jönne haza, fáj a lába, meg minden, hivjon-e taxit, vagy fennvagyok, és elmegyek még érte? Mondom persze, hogy elmegyek, hideg is van, minden. Oké. A garázsból már nem akartam kiállni a Mondyval, igy apám céges kocsijával, egy lepukkant Zastavával száguldottam át az alvó Szegeden. Visszafele jövet, már majdnem hazaérve látom ám a tükörben, hogy villog rám valaki mögülem. Hát hadvillogjon. Még mindig villog. Lejjeb csúszok az ülésben, látom ám baze, hogy felül is villog, csak ott kéken!!! :Y
    Index, leáll. Kiszállok, tréninggatya, melegitöfölsö, stb. Kiszáll az astrából két vámos, meg egy fiatal rendörsrác. Nabazze. Papirok, nomeg tudom-e, miért állitottak meg. (lásd majd elsö kérdésem). Mondom nem. Hát akkor elmondják, hogy 3x elmulasztottam az indexet használni, elöször az Xy utcán, aztán a körforgalomból kifele jövet, majd itt a hidról lefele sorolván. Mondom ember, kihalt a város, magán kivül 1 db autóval se találkoztam! Meg egyébkéntis, szar ez a zastava, apámé (maga a Lajos? nem. de a családi nevünk egyezik. ok), és hiába teszem ki az indexet, visszacsapja. Erre ö : hát ö nem tanithat meg engem autót vezetni, és az indexet használni.
    Kp nem volt nálam, tekintettel a fuvar jellegére, de egyböl ki is zárta : Ezt helyszini birsággal nem tudjuk elintézni, fel kell jelentsen. Nabaze, ilyenem sem volt még. (nyilván a 2 vámos miatt nem akart kp-zni). Kérdem, hogy mire számithatok, hát, mondja a súlyosságot, és hogy kb 10-80ezerig. Anyád. JA!!! és még a jogsi sem volt nálam, mert a farmeremben hagytam :D. Na remek. Ha kiderül, hogy jogsim sincs, akkor még több. Mondom az van, nyugi.
    Felirta az adataimat, majd felszólitott, hogy a köv. kérdésekre nem vagyok köteles válaszolni. Megkérdezte a munkahelyemet, beosztásomat, fizetésemet. Kicsit be voltam parázva, a 80 rongytól, igy szépen válaszolgattam, mondom nem kötöszködök. A fizetésem hallattán felszólitott, hogy NEM VAGYOK KÖTELES válaszolni, és az elbirálásnál figyelembe veszik az anyagi helyzetet is, igy arra végül megtagadtam a választ :)
    Jött is 2 hét múlva egy 18ropis bünti. Hát most komolyan, 3 index elhagyása tényleg ekkora vétség? :(

    Nyárvégi sztori: húzunk hazafele Peströl egy ismerös párral. Akkor még csak csinálgatták a Szegedi autópálya-bekötőt, és bizony ott egy 40es tábla volt kirakva, tekintettel a néha kikanyarodó teherautókra. Szépen le is meszelt a rendör. Kérdi, tudom-e... (lásd elsö kérdésem, mingyár), persze nem tudtam. Hát akkor ö elmondja, hogy 40 van, és elözni tilos, én meg a szeme láttára megelöztem 2 kamiont, és egy személyautót, feltételezi nem 40el. Hát mondom basszus. Az elözni tilost nem oldotta fel az imént egy bekötöút? Nem, újra ki volt rakva, persze nem láthattam a kamiontól. Remek. Tájékoztat, hogy halmozott vagyok, és 3 hónapra pihentessem most a kocsit. Na ettöl kicsit beparáztam, elkeztem habogni, hogy azért sietek, mert bnöm öccsének a rendörré avatása apropójából rendezett bulira megyünk. (egyébként télleg rendörré avatták most nyáron, de persze nem volt buli aznap). Kérdi, hogy rendörtiszt lett? Mondom ja. Hogy hivják? Mondom. És hol avatták? Itt Szegeden? Mondom igen, ott a bajai úton a rendörtiszti föiskolán. És tisztté avatták? Mondom igen. Na akkor ezesetben tünjek a szeme elöl, de gyorsan - és visszaadta a papirjaimat.
    Namost azon túl, hogy csúnya dolog más vállán kimászni a bajból, még hozzátartozik az igazsághoz, hogy Szegeden nem avatnak tiszteket, csak pesten, ezért röhögött úgy rajtam. Persze ezt csak utánna tudtam meg, miután a ''megmentömnek'' elmondtam a sztorit (azóta már tényleg feljebb lépett)

    Kérdések:
    - Miért kérdi meg a rendör, hogy tudom-e, miért állitott meg? Van ennek valami jelentösége? Mivan, ha nemtudom? Mivan, ha tudom? Költöi kérdés? Tesztel?

    - Lentebb olvastam: kipakoltatták a zsebét valakinek. Van hozzá joga? Alapos gyanú nélkül az utcán megmotozhat? Kiürittetheti a zsebemet?

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák