Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz L3zl13 #13 üzenetére

    A forrás hiába nyílt ha a user nem magának fordítja le.

    Egyrészt le lehet fordítani, másrészt az már komoly - és viszonylag könnyen lebuktatható - támadást jelent, ha a bináris más, mint a forrás.

    2. Vannak módszerek, zárt forráskód esetén is, hogy a káros kódot detektálják.

    Nincsenek igazán jó módszerek.

    Amint #9-ben írtam, elhiszem, hogy itt, egy technikai fórumon vannak olyanok akiknek megbízhatóbb lenne, ha mindent saját maguk tudnának managelni a telefonjukon.

    Ennyi.

    Nem kell mindent odaáig elvinni, hogy a félhülye Pistike lehet, hogy nem ért hozzá, ezért mindenki legyen szíves megbízni Nagy Testvérben.

    (Érdekes, itt hirtelen elfelejted azt, hogy "senki sem kötelez"... nahát!)

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • dchard

    veterán

    válasz L3zl13 #13 üzenetére

    "#12: 1. Senki nem kötelez arra, hogy kínai telefont vegyél. "

    Samsungot mióta nem lehet bootloader nyitni? Ez nem kínai specifikus probléma. Almát sosem lehetett. ÉS egyre több gyártó akinél régebben nyitható volt, vagy elkezdik egyre nehezebbé tenni, vagy simán megszüntetik. Eltanulják a szart egymástól... A szerializáció egy másik példa ugyanerre.

    Engem az érdekelne, hogy én nem vitatom el azt hogy a 99%-nak jó a beépített kémszoftver, te viszont elvitatod a maradéktól a jogot, hogy azt csináljon az eszközével amit akar. Nem kell megmagyaráznom, egyébként sem privacy-val sem semmi mással, hogy miért akarok rá más szoftvert rakni. Nekem például munkaeszköz a telefon, és a modem diag adataihoz nem férek hozzá csak akkor ha root-olt a telefon. Tehát ha leszarnám az egész security vagy privacy dolgot, akkor is kéne a root hogy használhassam rendeltetés szerűen a saját készülékemet.

    A másik következetlenség, hogy az asztali gépeden vagy laptopodon el nem tűrnéd ha a gyártó ugyanezt csinálná, a telefonnál meg eltűröd. Pedig a kettő között semmi különbség nincs.

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák