Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Segal

    veterán

    válasz TheProb #2755 üzenetére

    En a vr cinema for cardboard nevu alkalmazast hasznaltam. Van ingyenes valtozata de az eleg keveset tud kiprobalasra jo meg egy fizetos pro valtozata.

    "Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

  • BiP

    nagyúr

    válasz TheProb #2755 üzenetére

    Nekem pénteken jött meg.

    Pár dolgot én is megerősítek:
    Gamepad: én a fehér gamepad-es változatot vettem, 2db AAA-s elemmel megy (akksis változatnak jobban örültem volna). A telefonnal párosítva lesz egy kurzor, azzal lehet matatni a telefonon, gamepad-ként még nem sikerült használni. (nem próbáltam)
    Lencsék: Lencsék és telefon közti távolság semmit nem ér. Max. annyit, hogy jobban lefedi a látóteret. 2 lencse távolságát nem állítottam (nem is figyeltem).
    Nekem a rövid próba alatt nem porosodott vészesen, de tök olyan, mintha hullámos lenne a lencse, és sajnos ez a képen is látszik. Nem tudom, ez mennyire szándékos vagy csak a kínai gyártástechnológia eredménye. Mennyire általános vagy csak nekem jutott ilyen.
    Izzadás: A szivacsos rész jól felfekszik az arcomra, nem nyomja az orromat. Én nem izzadtam benne. (mondjuk DK2-vel meg rohadtul).
    Látótér: én 5"-os telóval próbáltam, látszik rajta, hogy nagyobb teló kéne , mert így nem tölti ki a látóteret. Olyan, mintha egy csőbe bámulva nézném a képet, így meg nehéz beleélni magam :)
    FullHD (szemenként fele) épp elég youtube-ozni, egyéb dologra már kevés. Azért egy komolyabb telóval megnézném, mennyivel másabb, de az meg már szintén zsebbenyúlós, annyi pénzből meg az ember inkább vesz normális VR-t :)

    Appok: Letöltöttem egy csomót, de csak párat próbáltam. Hááát. Nem túl látványos dolgok, az is akad valamennyire (Nexus5).
    Viszont a 360fokos youtube videók tökéletesen mennek rajta. (igaz, ezekben zéró a 3D térérzet, de körbenézni nagyon fasza.)
    Normális cinema appot én is még keresek, bár annyira nem szempont. Arra ott a 3d tévé.
    Csak kíváncsiságból.

    Ami még tervben van, az valahogy összekötni PC-vel, (pl. Trinus), sokat nem várok tőle, inkább technikailag érdekel a dolog.

    Meg úgy az egésztől nem vártam túl sokat, max. annyit, hogy a cardboardnál jobb legyen egy hangyányival, mindezt baromi olcsón. Azt a 4600Ft-ot simán megérte.
    Nagyon nem egy kategória a Rifttel, (akár DK2), Vive-val, de ezzel tisztában is vagyunk szerintem :)

    Viszont a SamsungVR-hoz képest (Veletechen lehetett próbálni) semmiféle hátrányt nem tapasztaltam, telefonos VR cuccnak bőven jó.

Új hozzászólás Aktív témák