Új hozzászólás Aktív témák

  • Hakudoshi

    tag

    válasz 7 #341 üzenetére

    Rendben, akkor írom ide:

    Az első lépés egy kb 2 órás szemvizsgálat volt, amely mind hagyományos, mind műszeres vizsgálatokat magában foglalt. (Ezt persze megelőzte egy telefonos időpont-egyeztetés. :) )

    Ennek díja 5000 HUF volt akkoriban, most nem tudom :D de ezt a pénzt visszakapod, ha esetleg alkalmatlannak bizonyulnál a műtétre ( A részletes lista megtalálható a honlapon: [link]).

    A vizsgálat után néhány nappal időpontot is kaptam a műtétre.

    Érzéstelenítő szemcseppek többszöri adagolása, és kb. fél órás várakozás után (amíg rendesen beütött a cucc :DD ) a műtét maga ~5 perc alatt lezajlott.

    Ez annyiból állott, hogy felfeküdtem egy fogorvosi székhez hasonló alkalmatosságra, a szemhéjamat kifeszítették, ezután a szaruhártya legfelső rétegét egy kis hokiütőre emlékeztető ezközzel eltávolították. Ezután simán "rátolták" a lézert, ebből amit éreztem:

    1., Kis piros pöttyöket láttam :D
    2., Égett szagot éreztem :DDD (ugye a lézer párologtatja el a fölösleges szarut a szem felszínéről, igen nagy pontossággal)

    Ez számomra inkább vicces, mint kellemetelen volt. :C

    Fájdalmat abszolút nem éreztem, legalábbis a műtét után még kb 1 óráig...
    ...azután viszont 3 napon keresztül alig bírtam kinyitni a szemem, olyan érzés volt, mintha belement volna 3-4 olyan kicsi bogár :o , ennek ellenére túlélhető volt, csak a fényre volt még pluszban nagyon érzékeny.
    Kaptam viszont (ingyé' :K ) mindenféle fájdalomcsillapítót, és altatókat.

    A legrosszabb az volt, hogy pont abban a 3 napban minden nap vissza kellett menni kontroll-vizsgálatra. Ha van ismerősöd, aki kocsival megoldhatja, akkor semmi para! :D
    (Nekem nem volt, de így is megoldottam, viszont kísérőre mindenképp szükség van, lévén alig bírja az ember olyankor kinyitni a szemét...)

    Ezen felül néhány óránként szemcseppet kellett adagolni, amit ők írtak föl. Azután meg egy másfajtát, amit szintén ők írtak föl, de azt már egyre ritkábban.

    A 3 nap letelte után először hetente, majd havonta kellett kontrollvizsgálatra járni, ezek nem tartottak tovább fél óránál (+ az esetleges várakozási idő természetesen).

    A 3 nap után még kb. 4-5 nap volt, amíg a látásom teljesen helyreállt, de addig is furcsa volt, hogy mindenféle segédezköz nélkül működik. :DD

    Ami még fontos:

    - 18 év alatt nem végzik el a műtétet
    - A felírt szemcseppek pontosan előírt adagolását elhagyagolni nem szabad, mert különben a látás visszaromlik, és szintén ez történik, ha:
    - Nem hordasz full UV-szűrős napszemüveget legalább fél évig, ha kimégy az utcára, akármilyen idő is van. (helyben lehet kapni garantált minőségű P******d napszemüvegeket, én 10k-ért vettem.)

    Ezek egyike sem olyan dolog, ami nagy erőfeszítéseket igényelne, mindösze oda kell rájuk figyelni.

    Ha van még kérdés, írj nyugodtan! :)

    - SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

Új hozzászólás Aktív témák