Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hmhm

    aktív tag

    válasz Joco #83 üzenetére

    Tudom kicsit megkésve de nem megtörve van 1 tippem.
    Ami közel van (relative) az Soprontól kb 60km-re Unterberg...már rég voltam ott, nem egy hatalmas pályarendszer de élvezni lehet a helyet, 1db fekete pályája van az sem túl taktikai csak a meredeksége miatt kapta a minősítését...
    Amit még nagyon tudok ajánlani de rohadtul :) nincs közel az Nassfeld...egy picit ''sznob'' emberek vannak, magyarok szinte alig, bár minden évben többen vannak, de nagyon korrekt hely 110km pályarendszerrel...finom feketepályákkal és taktikás szűz pirospályákkal, szűzhavas résszel sziklákkal, extrém parkokkal...nekem a kedvenc helyem, nagyon tudom ajánlani! :)

  • hmhm

    aktív tag

    Okos emberek segítsetek! :)

    Kötésbeállítás kellene egy ismerősömnek, nekem már jópár éve be lett állítva, én minden évben ugyan azt a beállítást használom, esetleg finomítani utólag lehet rajta...de azon még nem gondolkodtam, hogy mi pontosan mi alapján, illetve milyen képlet alapján lehet kiszámolni a beállítást...ha jól sejtem testsúly, tudás, talán léchossz.. :B , ha valaki tudja a pontos képletet az segítsen legyen kedves! :R

  • hmhm

    aktív tag

    válasz oceanearth #88 üzenetére

    a kilós képletre gondoltam konkrétan :)
    Ezzel én is tisztában voltam, hogy kiló szerint kell beállítani a kötést és hogy a jelölések x10-re érvényesek, mondjuk tapasztalatbol mondom, hogy kötése válogatja, én 80kg vagyok +-2kg, nekem a kötésem 6oson nyugszik 3 éve és így is csak nagy eséseknél old le, pedig minden évben fel van ''újítva'', értem ez alatt, hogy be van zsirozva, minden szezon végén kiengedem 0-ra....egyébként rám is az a jellemző, hogy ha véletlenül esek akkor hatalmasat, 1 kezemen meg tudom számolni hányszor estem az utóbbi években, remélem tartom ezt a tendenciát :D
    Nem is nekem kéne a beállítás hanem egy kezdő barátomnak, sokan javasolják, hogy vigyem el szervízbe mert a mai kötésekre nem ez a kiló alapján megállapítható skála van, hanem sok mindenből tevődik össze a dolog...a legtisztább még mindig azt mondom, ha az ember maga tapasztalja, hogy mekkorára kell állítani, ami kezdő ember lévén még jó is úgyis sokat ''borul'' :D Viszont épp te vagy a példa arra, hogy milyen az mikor azt hiszed hogy jól beállítod és egy kicsit nagyobb ívet menve meg leold a léc...ezért bátorkodtam rákérdezni a szabvány beállításra...
    köszönöm egyébként a hsz-t, jó sport ez amit itt képviselnek a topicban az emberek, az egyik legjobb ;)
    Jó síelést!
    :R

  • hmhm

    aktív tag

    válasz MoPeTeR #158 üzenetére

    jan 15-20-ig voltam Chopokon, esélyes hogy síszünet volt, Szlovákiába minden évben megyek csak jan 20-tól általában és akkor abszolut nincsenek sokan, de idén telibelőttem a tömeget..
    Egyébként előítéleteitek vannak szlovákiával szemben, ugyan az idén betelt a pohár nálam is, mert a tipikus ''rohadjak meg hogy nálad költöm a ki***ott pénzem'' már eléggé idegesít..a pályáik fejlődnek, de jórészt azért mert külföldi pénzbe kerülnek, a gondolkodásuk még mindig nagyon rossz...nem egy marketingfelfogás.
    Ettől függetlenül tanulni egy Donovaly-t, pályaszállásban 1 hétre is akár egy Jasnát bármikor tudok ajánlani, csak eleget kell inni ahhoz hogy az ember elviselje a rohadt ''cselákokat''. Ja ami talán pozitívumként szolgálhat náluk, hogy semmilyen idegennyelvet nem beszélnek, így nem kell erőlködni angolul vagy németül mert úgysem értik :D

  • hmhm

    aktív tag

    válasz MoPeTeR #161 üzenetére

    Az tény, hogy szlovákiában a szezon mint ahogy máshol is februárban van...de pl a jasnán ha kizárjuk a helyi erőket akkor csekély pl a magyarmennyiség, ellentétben pl donovalyval, ugyan 65 km a + távolság kb, de a magyarok nagyrésze inkább leragad a 10km körül ''pályarendszernél'', mikor jó 20km-el többet kapnának egy pici energiabevitellel...no de nem erőszak a disznótor...lengyel és ukrán túristák vannak a legtöbben, de még mindig csekély..egyébként a legjobban a március elejét javasolnám, akár szlovákiába akár bárhova...érdemes nézegetni az akciós síutakat, pl most néztem 3 napos jasna közeli kikapcsolódás félpanzióval 7900Ft...a másik amit javasolnék, hogy létezik egy ún. EURO26 kártya, kb 2000ft-ba kerül a kiváltása, és szlovákiában a legtöbb sípályán igénybe tudod venni (donovaly ha jól tudom 20% kedvezmény, jasnánál diákáron kapsz jegyet, bérletet)...persze ugyanúgy az összes többi eu országban fasza kedvezmények vannak, ja..feltétel..26 év alattinak kell lenned :D

    Mindenhol vannak kivételek, szeretném megérni azt, hogy legalább ahol az idegenforgalomból él egy ország, ott rájöjjenek arra, hogy nem nekem kell nyalnom a seggüket amellett, hogy fizetek...

Új hozzászólás Aktív témák