Új hozzászólás Aktív témák

  • oceanearth

    őstag

    válasz hmhm #87 üzenetére

    milyen képletre gondolsz? nincs semmi képlet. kicsatolod a kötést rárakod a cipőt, amjd úgy álílotd be, hogy a kötés vége és a cíipő között lenni kell 2-3mm-nek, ha belelépsz a kötésbe a kötésnek kissé hátra kell csúsznia. így kb ennyi.

    ha kilóra akriod álíltani, az meg aztán mégnehezebb feladat, az 5ös szám 50 kilót jelent a 6os szám 60at és így tovább.

    viszont ezzel nagyon vigyázni. ezt csak magadnak csináld, semmiképp ne szakszervízbe. én régen ''szakszervízre'' bíztam azóta otthon nyomom. kérdezték hány kiló vagyok, mondom 80 és nagyon jó síelő. mondják okk. mikor megyek le 1 hónap múlva 1 buckás pályán egyszer csak jön egy bucka elkanyarodok az alján ráterhelek a lécre, léc leold én meg háttal neki egy fának, gerincem roppan. azt hittem hirtelen valami nagy baj van, de mindneki. kb 1 percig nem tudtam összeszedni amagm, de aztán fölállatam vakahogy kimásztam a kis szakadékból és fölcsatoltam. le a pálya aljára megnéztem a kötést be volt állítva 50 kilóra.
    azóta én magamnak csinálom és a 80 kilómmal 100ra húzom be. az csak közhely, hogy nem old le, ha nagyot esel leold, mondjuk én ha esek, akkor tényleg nagyot esek, de akkor kurva nagyot, akkor repül minden. szerencsére 3 éve így síelek és azóta nem is volt nagyobb esésem csak ilyen eldőlések átcsúszásoknál. ha esel leold így is úgy is, de így sokkal többször mentett meg, hogy nem oldott le.
    amit írtam csak jól síelő egyénekre igaz, egy kezdőnél érdemes 10-15 kilóval könynbre állítani, amjd a 7 végre behúzni normálra, hogy ne oldjon annyit neki

Új hozzászólás Aktív témák