Új hozzászólás Aktív témák

  • SLYM

    veterán

    sziasztok. na csak lett baja az eddig 3.5 évig tökéletes alfa 159 1.9 (150 LE) JTDM-nek is itthon. eddig 80.000-et elment egy aksicserével és olaj+szűrőcserékkel, plusz az előző tulaj 18.000 km-e alatt se volt semmi gond. lehet úgy érezte a gép, hogy eljött az idő egy kis vicceskedésre, ha már itt járunk április 1 környékén

    az a szitu, hogy nem is tudom, pár hónapja ilyen 2 hetente egyszer produkálgatott ilyen hibát, hogy nyomom a gázt és 2 mp-ig nem történik semmi. aztán minden rendben. nem tulajdonítottunk neki nagy jelentőséget, egészen addig, míg apám megy a pályán (kb 2 hete), egyszer csak lassulni kezd a verda, mindegy mit csinál a gázpedállal. apám félreáll, újraindítja a kocsit, probléma elmúlik, hazajön. 1 hétig néha-néha megint előjön, hogy 2-3 mp-ig elmegy a motor ereje. kérek időpontot a szerelőtől 1 héttel ezelőtt kb. találka előtt 4 napig semmi. majd 2 napja útnak indulok, megyek 300 métert a lámpáig, majd indulnék el, nincs ereje a gépnek. 2-esben padló gázzal tolom neki, alig gyorsulunk, látom a turbo nem tölt. majd egyszer csak megindul az autó rendesen. megyek még 2 km-ert, megint elmegy az ereje, vissza se jött innetől, hiába indítottam újra. fordultam is haza kocsit cserélni, 3-asba 60 volt a max, amire képes volt az autó (padló gázzal és a fogyasztásmérő kiírt baszki 7 literes fogyasztást, mikor ilyenkor 30-nak kéne lennie...)

    másnap/tegnap viszem szerelőhöz a kocsit, persze akkor minden rendben. de mikor ráköti a gépet és megy vele, neki is produkálja kb 5 mp-ig hibát. 0.8-ig tölt a turbo, majd semmi, mindegy hogy rugdossa a pedált nem történik semmi. (ez már jobb, mint amikor semmi ereje nem volt a kocsinak, de ez se jó persze). fórumozik, gondolkodik, átnézi a vákumcsöveket, majd hív, hogy vihetem, bocs, de nincs felszerelése hozzá, hogy kiolvassa a hibát, van tippje, hogy mi lehet a gond, de nem biztos benne, nem akar feleslegesen 5 alkartészt cserélni, vigyem márkaszervízbe (mert konkrét hiaüzenet az nincs, az ő gépe meg ennél mélyebben nem tud olvasni, ehez komolyabb cucc kell, ami komoly cégeknek van). szóval most a terv az, hogy elviszem érdre a fiat szervízbe, ott remélem van hozzá felszerelésük. na majd kiderül. addig tippek jöhetnek

    én és a szerelőm is addot jutottunk, hogy az alfa fórumon a 159 topicban 2015 5.15.-én volt egy tag akinek hasonló gondja volt, de nem tudok neki sehogy sem írni a topicba, hogy megkérdezzem mi volt a megoldás, sőt hiába regeltem be, egy tetves hozzászólást nem tudok beírni...

    : ő a tag aki írta

    és itt a topic

    "Sziasztok! 2.0 D ereje néha eltűnik. A turbó gázadásra lassan reagál. 0,8-ig megy és padlógáz mellett is ott áll. Majd pár másodperc után elindul. A lekérdezés lambdaszonda hibát jelez, de ez szerintem független a problémától, mivel dízel autóról van szó. Lehet, hogy rosszul gondolom és a lambdaszonda okozhatja ezt a hibát?"

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák