Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz Ear001 #39183 üzenetére

    Nekem itthon pont ez az iMac van, még a ram mérete is stimmel, 2018-ban 40
    gigára bővítettem. Na, hogy is mondjam szofisztikáltan... böngészőgép lett szegényből. Használható nyilván, de pont a PS és LR, amitől felszáll, úgy üvölt benne a venti.

    Nagyon sokáig használtam, nagyon szeretem a kijelzője miatt a mai napig, de bármelyik M1-M2 alternatíva megeszi reggelire. M1 Air-em volt két évig, annál még mindkét gépet használtam a kis Air-kijelző miatt, most egy 16" M1 Pro van, ennél már eszembe sem jut az iMac elé ülni, ha meló van.

    Nyilván el lehet vele boldogulni és nehéz is pótolni azt az 5K kijelzőt, nagyon hiányzik már egy Apple procis alternatíva, a 24-es fölé.

  • Aszpirin

    senior tag

    válasz Ear001 #39183 üzenetére

    ""A Plex, Roon, Audirvana meg elfut kábé bármin is, kár ide hozni példának."

    Na, azért ne nézzük ezeket annyira le. A PLEX konkrétan kliensoldali jellemzőktől függően on-the-fly transzkódol szerver oldalon, és ez bizony nagy felbontás+10bit+Atmos stb forrásnál proci-igényes feladat. Jó eséllyel teljesítmény-igényesebb, mint az amatőr célokra használt Photoshop tipikus folyamatai. Én pont azért cseréletem le 2017-ben a korábbi gépet, mert a plex már nagyon szaggatott rajta 4K-s videóknál (mégegyszer: nem sima 4K-s videólejátszásról van szó, hanem on-the-fly videó transzkódolásról).
    Ami az audirvana-t illeti, tegyél be neki egy (szintén on-the fly) PCM->DSD256 konverziót, és nézd meg mi történik. A Roon-t pedig agyon DSP-zheted, amire szükség is lehet pl. fejhallgatóknál (cross-feed, parametric EQ, stb... ízlés kérdése).

    Az ARM-mal kapcsolatos megjegyzéseid korrektek és egyetértek, inem véletlenül van nekem is egy (khm... elég drága) 2023-as MBP-m. Persze hogy gördülékenyebb,, stb. Én nem is mondtam, hogy önmagában nem SOKKAL jobb az ARM-os Apple-architektúra, hanem, hogy vesse össze az árával és az igényeivel. A fotós használatra tuti kell egy megfelelő monitor, ami vagy adott neki, vagy nem. Az M1-es és M2-es gépek képe (is) RONDA a nem-retina kijelzőkön, ezt határozottan állítom (és ezzel nagyon sokan egyetértenek, bár szerintem ennek a rondaságnak nincs köze az ARM-hez, hanem inkább a "modern" MacOS-ek tulajdonsága, mindegy mi van alatta). A "megfelelő" monitorért mélyen a zsebbe kell nyúlni, egy 27 colos iMac-ben pedig ott van eleve. Írja itt egy fórumtárs, hogy vár a 27-es inteles iMac alternatívájára. Nem véletlen, szerintem nála sem.
    HA jó áron kapja meg, akkor - akár ha csak 2 évig is - de használható és jó alternatíva. Nem hulladék. Csak ennyit állítottam, nem azt, hogy nem jobb gép az M1/M2 mini (megfelelő monitorral).

Új hozzászólás Aktív témák