Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Czo

    őstag

    válasz Aszpirin #39159 üzenetére

    Az ALAC nem fer at a csatornan. Az Apple Music playere, a kimentnek megfelelo format keri/kapja a serverrol, ebben az esetben 256 kbps-es AAC-t, amit piszkalas nelkul tovabbit az AirPodsra. A komplett savszeled kb 700 kbps korul van, de ekkor mar nem nagyon jut "hely" hibajavitasra (kb 500kbpst tudsz erdemlegesen es jol hasznositani). Ezen sajna nem fogsz lossless codecet attolni (az aptX sem lossless,az elerheo specko szerint a HD verzio 1:4 tomorit). Ezert irtam, hogy ez is el van hanyagolva. Mar reg upgradelnie kellett volna a Bluetooth SIG-nek az A2DP profilt, mert szerencsetlen A2DP meg mindig BT 1.0/1.1 technologiat hasznal. Mar akkor elorebb lennenk, ha megkapta volna 2 es 3 megabites atvitelet a BT2.0/3.0-nak (mikor jottek ezek, 10+ eve?). Ugy mar atmehetne az ALAC de egy nyers FLAC is. Az is kellett volna, hogy SBC helyett, az elterjedtebb zene codecek nativan bekeruljenek a kotelezoen tamogatando codecek koze. 20 eve siman belefert volna a kotelezo MP3, OGG, AAC tamogatas. De nem, itt is az alap specko lassan szakallas lesz.

    Egyebkent azzal, hogy a Qualcomm kinyitotta az aptX-et, megszuntette a penzes liszenszelest, es bekerulhet olyan eszkozbe is, amihez nincs koze (az iOS-ben nem Qualcomm a radios modul), igy ahogy irtam, a kovetkezo termekiteraciokba akar bele is rakhatja az Apple. Ezt elhozhatjak visszamenolegesen iOS update formajaban is. De erre is irtam, hogy ertelme nem sok van, mert ok nem profitalnak belole, mert az AirPods-nak ez mind1, ez csak azoknak fontos, akik "kereszt hasznaljak" a termekekt. Az AirPodsot Androiddal vagy Windowssal, vagy AAC-t nem ismero Bluetooth fulest.

Új hozzászólás Aktív témák