Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz sh4d0w #30855 üzenetére

    Így más a dolog és nekem is kezd büdös lenni. Köszi. Nem tudtam, .. az nvidia driver-től eltekintve nagyon én sem csípem a prop. cuccokat, lásd snap/Canonical. Szerintem meg is győztél Debilről, aahhhhhh teszek egy próbát megint :((( hátha túlél egy évet grafikában.. (néha a Fedora is megbizserget, mi-lenne-ha alapon, erre a desktop-minilab gépre. Cégben úgyis RHEL van, meg CentOS, bár nem adminisztrálok.

    Chrome: egyébként Vivaldizok, őskedvencem, a RÉGI Opera emlékére (az eredeti készítője a Vivaldiban él tovább, a jó ideje már kínai kézbe adott Opera meg .. hagyjuk). Emlékeztek a régi Operában a "Show tabs in separate rows" opcióra ? Csak egy pipa és teljes szélességben több fül-sorban volt képes a fülek címeit megjeleníteni felül. Istenverte mai "kreatív" böngészők egyike sem tudja ezt külső plugin nélkül, és az is vacak. Gyakran van az informatikában az, hogy visszafele lépdelünk egy engine váltás miatt.. (ez akkor történt az Operával, amikor váltottak).

    @mpc-hc, most olvasom: +111111 Fapad, de az aztán mindent evett nálam anno, miután rommá tömtem a gépet codec-ekkel (még W7 alatt). :D

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Lenry

    félisten

    válasz sh4d0w #30855 üzenetére

    jó hogy ezt írtad, eszembe is jutott egy mai eset kapcsán.

    összeraktam egy VM-et a legfrissebb Ubuntu LTS-el, rakom fel a dockert, indítanánk benne amit akartunk, az apache fogja a 80-as portot... milyen apache? nem is raktam fel apache-ot. látszólag nincs is, de a process létezik, hiába lövöm ki, restart után megint ott van.
    root@host:/# ps aux | grep apache
    root        1212  0.0  0.1  16528  4764 ?        Ss   10:26   0:00 /usr/sbin/apache2 -k start
    www-data    1213  0.0  0.1 1221408 5184 ?        Sl   10:26   0:00 /usr/sbin/apache2 -k start
    www-data    1214  0.0  0.1 1221408 5184 ?        Sl   10:26   0:00 /usr/sbin/apache2 -k start
    root        2032  0.0  0.0   5192   676 pts/0    S+   10:29   0:00 grep --color=auto apache
    root@host:/# ls /usr/sbin/apache2
    ls: cannot access '/usr/sbin/apache2': No such file or directory

    meg kiderült, hogy a dockert hiába a Docker saját repojából akartam felrakni, azért valahogy mégis egy snap kúszott a gépre... meg egy csomó másik.

    töröltem az egész VM-et a francba, készítettem egy újat, Debiannal, ami csak azt és csak úgy csinál, ahogy azt utasításba kapja és nem akar okosabb lenni nálam.

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Új hozzászólás Aktív témák