Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Danecay

    őstag

    válasz pezo00 #26307 üzenetére

    Teljesen korrekt a feltette kérdés, de sajnos még így sem lehetsz biztos a kapott válaszban mert feltehetően mindenki azt fogja promótálni amivel aktuálisan rendelkezik. Részint tudatosan, részint pedig a hype miatt sokat váltottak Thrustmaster-re az elmúlt időszakban, éppen ezért saját önigazolásuk miatt feltételezem kevesen fogják azt vallani, hogy rosszul döntöttek. A fenti példa lehetne teljesen inverz is de az a kevésbé jellemző, mármint a Thrustmaster-ről Logitech-re történő váltás.
    A magam részéről G29-el rendelkezem, de azt tapasztatlom, hogy az idő elteltével egyre inkább torzul a kép, és onnan, hogy a Thrustmaster érzésre jobb mint a Logitech (G29) eljutottunk odáig, hogy a Logitech G29 egyenesen rossz. Én sajnos nem tudom megmondani, hogy mit vegyél, mindkettőnek van előnye és hátránya, viszont egy csípőből beírt véleményre szerintem ne hagyatkozz!

  • kgergo89

    tag

    válasz pezo00 #26307 üzenetére

    Szia!

    Lehet kicsit lehúzó leszek, de nekem a tapasztalataim:
    Bár G29-em nem volt, Logitech Momoval és DFGT-vel kezdtem, amik fogaskerekesek.

    Momo bírta rendesen, csak 270-et fordult így nagyon játék-kormány kategória, de kb. 10k-ért szereztem.
    A DFGT sokkal jobb volt, de az is tönkre ment 3 év után sensor hibával, sajnos már kapni sem lehet az alkatrészt így kuka.

    Ami a lényeg: tény, összehasonlíthatatlan élményben a T300 szíjas megoldása Logival, viszont már 2-t visszavittem, és nem tudom, hogy merjek-e venni egy harmadikat. Az első elkezdett zörögni / csörögni 1 hét használat után, második pedig alapból kotyogott közép állásban. Ami plusz rontja az élményt, mindkettőnél tapasztalható volt, hogy kormány váltónak volt 1 olyan hibája, hogy az egyik shifter nem kattogott.
    Lehet, hogy a zörgés egy idő után egyébként normális, mert dolgozol a szíjak / motor ellen, de a váltó miatt inkább mégis visszavittem. Külföldi fórumokon viszont sokan írják, hogy hónapok óta használják és csendes mint új korában, szóval zsákba macska.

    Közel 100-ezer forintos tételnél ezek elég komoly gondok szvsz.
    Amennyiben van kedved és energiád szórakozni azzal, hogy kifogj egy hibátlan állapotút, megéri.

    [ Szerkesztve ]

    Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

  • tobias88888

    őstag

    válasz pezo00 #26307 üzenetére

    Pénz kérdés az egész. Ha szeretnéd olcsón megúszni akkor G29 (60 ezerért szokott lenni néhol). Ha a legjobb ár / élmény terméket akarod akkor T300 Alcantara (bár most elég drága, 100 körül szokott lenni). A T500 felejtős, kifutó termék. Ha a pénz nem számít és a a legjobb élményt akkor meg még feljebb :)

    T300 legnagyobb előnye, hogy sokkal pontosabb az FFB. Ezt mondjuk need for speedben, project cars 2-ben, stb nem feltétlen fogod kihasználni, de mondjuk iRacingben vagy Assetto Corsaban egy több mint egy órás futamon igen, mert jobban érzed a kocsit és könnyebben meg tudod fogni ha megcsúszik. Jobban fogod élvezni és még nyersz is vele 10-20 másodpercet :)

    T300 legtöbb hibája már az elején kijön így nem nagy rizikó. Hibás G29-ről is hallottam már nem egyről, inkább a G25/G27 volt az ami strapabíró.

    [ Szerkesztve ]

  • Joshi

    titán

    válasz pezo00 #26307 üzenetére

    Szinte az összes Logitech kormánnyal játszottam, konkrétan nekem Momo és G25 volt. Mivel a G25 kormányom már 10 éves elmúlt gondoltam és lecseréltem egy T300-ra. Sokat agyaltam én is hogy mi legyen, aztán egy 1,5 éves T300 Ferrari GTE-re esett a választásom még fél év garival mindez 65k-ért. Azóta már kormánykereket is cseréltem rajta. Ez legalább már ki van tesztelve nem valószínű hogy el fog romlani. :DDD Az is igaz hogy a G25 pedálja PTR modos volt így megtartottam azt és a gagyi két pedálos Thrustmaster pedál maradt a dobozban.

    Konkrétan nekem az a bajom a G29/G920-al, hogy szinte nulla fejlesztéssel adták ki a G25/G27 óta. Engem pl az ffb lyuk nem zavart, de ha erősebbre állítottam az ffb effekteket akkor kattogott/zörgött ami engem idegesített. Egyébként teljesen jó szimulátorokhoz a G29.

  • fagy53

    nagyúr

    válasz pezo00 #26307 üzenetére

    Szia!
    DFGT-ről váltanék, mert zavar az FFB lyuk ill. a zörgés, kattogás.
    Nem használom sűrűn és keményen sem, ezért hétévesen sem tapasztalok negatív változást az úkori állapotához képest. A Logitech kormányok mindegyike hordozza ezeket a problémákat amelyek miatt váltanék, így bár finomítottak az enyémhez képest, sok részlet előnyére változott, de nem jutnék 70k-ért előbbre. A szíjas kormány a megoldás, a t300 alig kerül többe a G29-nél, bár a rim és a pedál gyengébb, a vezetés élménye mindenki szerint jobb, amit a full szíjas megoldás okoz.
    A magyar és külföldi megitélés a megbízhatóság szempontjából nagyon negatív, ami 90k-nál elgondolkodtató. ezért a hibrid megoldást vállasztottam a TMX PRO személyében.
    Nem használom naponta és ez a belépő szintű kormány számomra ideális a DFGT után.
    Nincs megfigyelhető FFB lyuk, kevésbé zörög, csattog, jóval pontosan a kormány/ 1024>4096/ és a pedál /256>1024/ ráadásul hárompedálos.
    A rim itt is elég halovány minőségű, de amit a kétpedálos T300-nál nem tudok megbocsájtani, itt elmegy...
    Erről a kormányról és a T150-esről már jóval kevesebb panaszt hallani, így reménykedem.

Új hozzászólás Aktív témák