Új hozzászólás Aktív témák

  • orbitalion

    tag

    válasz bambano #216 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat!
    1. Elfogadom és egyetértek a véleményeddel. Viszont linux alá nem ismerek még fejlesztő környezetet, ami kezelné a hálózatos dolgokat, vagy egyáltalán, de remélem tudtok ajánlani ilyet! (az pl. hogy C nekem nem sokat mond, egy link infókra annál többet.)
    2c. Eddig nagyon hardver közeli dolgokkal oldottam meg a kommunikációt (PIC, asm, C). Kicsit idegen és ismeretlen terület, amikor menedzsment protokollról beszélsz. Ennek utána kell néznem.
    2b. js-ben tákoltam már pár dolgot ajax megközelítésben, de még nem vagyok benne profi. Az ötlet jónak tűnik, foglalkozom vele!

    Van több féle RS485 csatolóm, a fejlesztési ötlet jónak tűnik, bár nem tudom, hogy ha távoli asztallal fejlesztek, akkor az mennyire macerás, a banán pi elvileg elég gyors. A PC-n win7 fut, ha jól sejtem nem nagyon lehet linux alá C programot fejleszteni rajta, jobb ha debuggolni is lehet, azt meg inkább magán a pi-n lehet. ? Esetleg ha egy linuxot feldobnék? Azt hiszem ez elkerülhetetlen lesz, ha bele akarok merülni ebbe a világba is. Viszont nem hiszem, hogy a PC-n ugyanaz a kód ugyanúgy fog viselkedni. Meglátom, ha megjön a pi, mit szól a távoli asztalhoz. (ez is még csak hallomás, hogy ssh, samba, meg még mi kell hozzá?)

    Az is jó kérdés, hogy a pi-ken futó oprendszerek mennyire kompatibilisek egymással és összességében a "linux-al"? Gondolok itt arra, hogy ha a PC-re feltennék pl. egy Debiant, akkor azzal mennyit tanulnék, menniyre lennék közelebb a pi rendszeréhez? Gondolom pi-re nem Androidot kéne tenni, ha nem akkor mit javasolnál? :)

    Az egész a fejemben még egy nagy katyvasz, nézzétek el, ha valami triviálisat nem értenék, igyekszem letisztítani, addig is szívesen vennék infókat!
    Köszi!

    Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

Új hozzászólás Aktív témák