Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    válasz t72killer #63582 üzenetére

    nemjóamaszk" kampányok után én európai orvosnak nem hiszek

    Nézd! Tavasz óta nem változott a nézetem, miszerint a maszk többet árt mint használ. Ennek egyszerűen az az alapja, hogy bár a COVIDos megbetegedés kockázatát talán csökkenti, de a körülmények miatt sok más felső léguti megbetegedés kockázatát növeli. Olyanokét, amik sokkal veszélyesebbek a gyerekekre, mint a COVID. Ez egészen eddig nem jött elő, de az aktuális időjárás mellett nem csodálkoznék ha eldurvulna. Nekem jelenleg 5 napja van maszkhordástól származó bakteres felső légutim.
    Mégsem ágálok a maszkhordás ellen. Egyrészt mert én egy régen benyalt és durva tüdőgyulladásom óta jóval érzékenyebb vagyok ilyesmire mint az átlag, tehát nem én vagyok a viszonyítási alap. Másrészt mivel jelenleg így is úgy is tömegek hordanak maszkot, ebben a helyzetben az az előny is elveszne a maszk viselés részleges hiányából, amit jelent. Tehát mindenki hordjon maszkot! Ez matematika. Amit jelenleg optimálisan lehet tenni, azt úgyis maguktól megteszik az emberek.
    Az idézett mondatod arra visszavezethető, miszerint a legtöbb maszkviselést asztalt verve követelő emberhez hasonlóan nem érted, nem akarod megérteni, hogy itt alapvetően kockázatok mérlegeléséről van szó. Megragadtok annál, hogy "Maszk jó, aki nem ezt mondja maszktagadó és máglyára vele!".
    A helyzetet csak rontja, hogy sokszor debilek és félhülyék érvelnek a maszk ellen (és persze mellette is). A mérleg nyelve azért billen el és a többség alapvetően azért pártolja, mert úgy érzi ezzel tehet valamit, de ez pszichológiai és nem mikrobiológiai vagy orvostudományi alap. Kb. mint az áldozzunk egy kecskét mert aszály van. De azért ti itt a topikban legyetek már egy kicsit felvilágosultabbak a vallási fanatikusoknál. Lécci.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz ubyegon2 #63599 üzenetére

    Gépkarabélyoknál a cél a filmszerű bevonat képzése fegyverszobába leadás előtt, nem a fémtisztaság. Az bővebb olaj használat alapvetően a lőpor lerakódást célzott eltávolítani, az utolsó húzás a fölös olaj eltávolítását célozza. Csak a pontosság kedvéért.
    Persze lehet, hogy manapság máshogy csinálják, mai fiatalság mindent jobban tud. :U

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz lacafaca #63673 üzenetére

    Valahol feljebb írtad, hogy egyéntől függ mi a jó neki. Addig egyetértek. :K

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz zsolt_64 #63705 üzenetére

    :R

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Rive #63706 üzenetére

    "Amióta a déli féltekén elmaradt az influenzaszezon (illetve ezzel együtt valszeg a többi légúti ragály is vissza lett vágva, csak azokat ugye nem jegyzik), a maszkhordás (mikrobiológiai és orvostudományi) hatásossága szimplán nem kérdés."
    Mivel általában "nagyon" értesz hozzá, próbáld értelmezni a patogén vírusok, baktériumok, gombák közötti különbséget (Esetleg nem ártana némi EÜ mikrobiológiai tudás. Én kitűnőre vizsgáztam, és te?) és ennek fényében újra értelmezni amit írtam.

    "Ahogy lerakta az influenzát, hát telente néhány hét jól időzített kötelező maszkhordás 2-3 évet minimum hozzárakna a várható élettartamhoz."
    Ahogy tavasszal elmondtam, a COV-2 alapvetően az influenzához hasonlítható. Szintén elmondtam, hogy távol-keleten komolyabban veszik az influenzát mint nálunk, lásd maszkhordás (ami nem a mostani magyarországi gyakorlat). Én köszönöm, hogy mostanra megértetted.

    "Kétségtelen lehetne még csiszolni a gyakorlaton. Ahogy néha nézem a buszon, hát valszeg sokat"
    Tavasz szintén zenész.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz BalanceR #63711 üzenetére

    "Milyen betegség kockázatát növeli a megfelelően hordott, rendszeresen karbantartott (tisztított/ mosott/ uvc-zett / cserélt...) maszkhordás?"
    Tavasszal elmondtam. Mutassál 10 olyan embert aki megfelelően kezeli a maszkot.
    Hány embert ismersz? Na ezért.
    De csak megnyugtatásul. Te minden egyes használat után új maszkot veszel, de legalább naponta fertőtleníted 60C hipós mosással. Nem? Akkor rosszul csinálod.

    "Viszont ez egyéni higiéniai probléma."
    Mert te egy párhuzamos univerzumból fórumozol. Nálunk járvány idején más higiéniai problémája mindenki más problémája is.

    "sőt az évi 3-4x beszopott megfázás/influenza, és a nyári /őszi allergia is elkerülte..."
    Egen, az influenza engem is. Más is egészen eddig a hétig. Allergia is elkerülte. Aha. :U

    Egyébként lásd #63728.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Rive #63757 üzenetére

    és #63743 .
    Kezd kicsit olyan érzésem lenni, mint J.P. Prewitt-nek mikor Derekkel beszélget. :U
    Mivel még arra sem vettétek a fáradtságot, hogy alap dolgoknak utánanézzetek, fél perc alatt kerestem nektek egy linket. [link]
    Tudom-tudom. Számotokra ez az egész nem konkrét és nem értelmezhető, szóval
    "Ugyanakkor számos kórokozó akár hosszú időre is része lehet a normál flórának és csak a körülmények minimális megváltozása indítja el az invazív fertőzéseket, aminek során a mikroba teljes patogén képessége érvényre juthat. Így például az orr-garat flórának nem ritkán része a Neisseria meningitidis, a Streptococcus pneumoniae, vagy a bőrön, orr-üregben a Staphylococcus aureus, melyek adott esetben mind súlyos invazív fertőzésekért lehetnek felelősek (a részleteket lásd az egyes kórokozók tárgyalásánál)."
    Több munkát nem végzek helyettetek. Hogy mik ezek, milyen a jellemző antibiotikum rezisztenciájuk, mik a tenyész körülményeik, milyen sejtciklusaik vannak, stb. tessék utánanézni.
    Utána szépen meg lehet kérdőjelezni a véleményemet konkrétumokkal. Miért is olyan veszélytelen körberöhögős semmise minden más a COV-2-höz képest.

    "És nem, ez a cucc nem igazán hasonlít az influenzára. "
    De. Ez a cucc leginkább influenzára hasonlít a pandémiás szakemberek számára. De ezt úgy általában nem képesek felfogni akik nem értenek hozzá. Na kik vannak többen akik hangosabbak? :U

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz BalanceR #63743 üzenetére

    Most idehozol egy rakás másik hülyeséget, csak mert nem értesz velem egyet.
    Ami a témához tartozott elmondtam, mankót adtam nektek milyen irányba tudtok utánanézni. Tessék elvégezni a házifeladatot addig nincs miről beszélni, mivel a tizedét nem érted annak amiről beszélek!

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Csatravi #63762 üzenetére

    Örülök, hogy végre valaki nem arroganciával reagál, hanem értelmesen kérdez.
    Egyik legkézenfekvőbb különbség a kétoldali hőmérséklet. Nem annyira szembetűnő a relatív páratartalom és összefüggései.
    Munkahelyi körülmények között összehasonlíthatatlanul kisebb a páralecsapódás mint az utcai viseletnél. Nyáron ez egyébként nem volt probléma, csak aktuális időjárásnál jelentkezik fokozottan.
    Szintén sokszor elmondtam és vélelmezem szerinted is jelentős különbség, hogy feltételezhetően munkahelyeken rutinból betartják a maszkhasználat alapvető szabályait.
    Egyébként pedig ne nekem legyen igazam. :(

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz daneel_hu #63804 üzenetére

    "Tényleg nem akarom védeni ezeket a politikusokat, de mégis mi lenne a megoldás, hogy a fentiekhez hasonló eseteket elkerüljük?"
    Kezdhetnék azzal, hogy elsősorban azt csinálják ami a dolguk lenne.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz BalanceR #63808 üzenetére

    Arroganciával pótolod a tudatlanságodat, hozzá nem értésedet, csúsztatásaidat és hazugságaidat. Tökéletes politikus alkat vagy, szüleid büszkék lehetnek rád. Miért nem mész az Origóhoz riport alanynak? ;)

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák