Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BalanceR

    addikt

    válasz t72killer #97031 üzenetére

    "Valóban nem volt, de vajon hány emberéletet mentett volna meg, ha azt mondják, oké, gáz van, nincs elég maszk, takarjátok sállal, símaszkkal, szakadtfarmerdarabbal, stb a szátokat, amikor felszálltok pl a Párizsi metróra."
    Azért ez nem ilyen egyszerű szerintem.
    Azért nem volt javallott a maszk, mert akkor még elég nagy volt a kezdeti pánik, nem akartak még nagyobbat kelteni. Valószínűleg sokan mégis megrohamozták volna a patikákat maszkért, így is volt gond, mert annyira hiány volt, hogy még az egészségügyi dolgozók is többször használták az eldobható orvosi maszkot. A sálas sztorit az ominózus kijelentés után egy héttel már javasolták...

    #Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

  • janeszgol

    félisten

    válasz t72killer #97031 üzenetére

    Igen, már az első hullám elején mellébeszélés volt. De akkor kevesen haltak meg. Engem sokkal jobban érdekel az, ami most megy, ráadásul hazánkban.

    Tény 1: Gyurcsányné nyilatkozta, hogy az egyik baráti ismerősének a mamája lélegeztetőn volt. Felhívták az orvosok, hogy jobban van, elmúlt a gyulladás a tüdejéről, nem sokára leveszik róla, majd kettő napra rá felhívták a néni fiát, hogy fertőzésben meghalt a néni.
    Ehhez hasonló történetet sokat olvastam tavaly is, és idén is. Lásd azt a szegény 32 éves nőt, aki agyhártyagyulladásban meghalt. 1 hetet szórakoztak vele, míg elkezdték kezelni, de késő volt. 1 hét. Csoda hogy kibírta addig.

    Tény2: akkor a fenti analógiára rácsatlakozva kijelenthető, hogy az elhunyt terhes nő fertőzés miatt halt meg, és nem a covidban. Csak most az orvosi hibákat rá lehet fogni a covidra.

    Tény3: Örs, az AWS zenekar frontembere a menedzsere (meg akik közel álltak hozzá) teljesen váratlanul halt meg Örs. A leukémiáját kordában tartották, nem volt súlyos. Volt hír, mai leírta, hogy fertőzésben halt meg. Mondjuk itt nem volt pofája senkinek sem a covidra fogni a dolgot.

    Ezekért ki fog felelni? Az ostobább, butább fórumozók figyelmét felhívom, hogy nem vírustagadásról beszélek, hanem a maszatolásról. Az orvosi műhibákat, fertőzéseket ráfogják a covidra. Vélemény?

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Új hozzászólás Aktív témák