Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • the_mad

    aktív tag

    válasz Rive #1487 üzenetére

    "Nem. A gyors, agresszív változatok terjedés szempontjából jellemzően evolúciós hátrányban vannak. Kivételek természetesen vannak, de alapvetően a trend stimmel."

    Oké, így már értem mit akarsz mondani. Egy kicsit elbeszéltem melletted.

    "Megintcsak: nem. Az alkalmazható stratégiák közül a lehetséges kimenetelek ismeretében lehet választani. És a stratégia nagyon nem mindegy. Az európai 'sz@rjunk bele', vagy a kínai erőszakos lezárás... Eltérő módszerek, eltérő eredmények, eltérő kilátások. Fontos tudni, hogy milyen célok elérhetőek egyáltalán."

    Szerintem nem ugyanaz a kategória. A "mi lenne ha" típusú irományok, tanulmányok kvázi elméletek. Ugyan tapasztalatokon alapszanak, -tehát a valóságból mintavételeznek-, de nem jelentenek érdemleges megoldásokat. Maximum rávilágítanak bizonyos problémákra, vagy más perspektívából vizsgálják a témát és kezdő iránymutatást adhatnak. Amit viszont most írtál, azok megvalósított intézkedések, amiknek látjuk az eredményeit, kvázi kézzel foghatóak.

    Elolvastam a linkelt cikket. Érdekes iromány, de nem igazán van konklúzió a végén, csak találgatás. Lehet, hogy a COV-19 a SARS sorsára jut, lehet hogy az 5. endemikus koronavírus törzs lesz. Független véleményem, hogy megy a SARS után.

    “God made men, but Sam Colt made them equal.”

Új hozzászólás Aktív témák