Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolopele

    nagyúr

    válasz Gsx-rr #104339 üzenetére

    Igazi tudományos okfejtés volt, köszönjük szépen. Sajnos mindenhol élnek agyatlan parasztok, nálunk meg aztán főleg az országban, ezt már a nyitás első napján bizonyították.
    Játsszanak a tűzzel csak ha úgy van kedvük, a természet szép lassan de keményen büntetni fog. A víruson meg eddig is csak azok röhögtek, akik a Szövetkezet Tv - n szocializálódtak.

    [ Szerkesztve ]

  • Disk4mat

    csendes tag

    válasz Gsx-rr #104339 üzenetére

    Szerinted én hogy élem meg az autóbaleseteket?
    Egy ismerősöm se halt meg benne, az elmúlt 30 évben több tíz ezer kilómétert mentem, egyszer sem volt kisebb koccanásnál nagyobb karambolom. Több ezer emberrel beszéltem az elmúlt évek során, és egyik sem említette, hogy komoly autóbalesete lett volna. Egész életemben nem láttam halálos autóbalesetet.
    Amikor tavaly előtt Olaszországban voltam, ott sem volt autóbalesetem, pedig ott elég összevissza vezetnek, röhögnek a zéró tolerancián is. Egy sör után simán vezethetsz.
    Ezt látom a környezetemben.
    Magyarországon a szánalmas vezess óvatosan, kapcsolj övet kampány a szánalom csúcsa.

    [ Szerkesztve ]

  • Z.É.T.

    őstag

    válasz Gsx-rr #104339 üzenetére

    Figyi többször is írtam, hogy örülök, amiért olyan helyen vagy, ahol szabadon élhettek, tehát nem ellened írok, csak a fejeKre húzott vödör miatt.

    Nálatok az első járványhullám volt a legerősebb (ha jól emlékszem), bár utólag kiderült, hogy a későbbiekhez képest (más országokban) az sem volt nagy, vagy súlyos. Talán, ha 40 körüli volt az elhunytak száma a legrosszabb napokon. (tegyük hozzá, hogy mi itt a harmadik hullámban már éljeneztünk kábé, amikor lecsökkent 40 alá)
    Szigetország, ahova jellemzően légiközlekedéssel lehet megérkezni. Ahol azért többé-kevésbé (de sokkal inkább "többé") minimum friss pcr tesztekkel utaztak a népek, majd később védettséget igazoló okmánnyal (néha a kettő együtt)
    Persze, hogy aki odaért hozzátok, az nem fertőzött és persze, hogy így nem durrant be többet nagyon a járvány. Tavaly volt ismerősöm, aki hosszú hetekig nem tudott eljönni onnan a leállított légiközlekedés miatt.

    Aztán többször hoztál példákat, hogy itt és ott jártál és se maszk, se vírus. Csak az tényleg nem tűnt fel, hogy mindig egy szinte lenullázott járványgörbe alján mentél?

    A Földön elhunyt a járványban 5-10 millió ember, ez az emberek ~0.1%-a "csupán". Köszönhető annak is az alacsony arány, hogy soha nem látott szigorral próbálták jól-rosszul megvédeni elsősorban a gazdaságok működését, másodsorban (vagy inkább sokadsorban) az emberek életét, egészségét.
    Ez egyben azt is jelenti, hogy ha beszorozzuk átlag 50 ismerőssel (ex-has), akkor az emberek 5%-áról beszélünk, akik az ismerőseiken keresztül találkoztak a járvány hatásaival. A maradék ~95% meg nem, nekik csak a hírek, információk és dezinformációk maradtak. Itthon az emberek többsége azzal sincs tisztában, nagyságrendileg hány embert vitt el a járvány és sokan naivan elhiszik, hogy valami gyíkemberes/laposföldes-szintű összeesküvés mentén felfelé "kerekítenek", miközben a frontvonalon a többség látta, hogy ez messze nincs így.
    Vegyük észre, hogy például idehaza a kormánypárt majd mindent alávet a népszerűsége fenntartásának (populistáéknál ez legtöbbször így van), a választások megnyerésének. Persze, ha közben ki tudnak használni egy bármilyen helyzetet, akkor a zsebüket is megtömik, amíg arcvesztés nélkül megtehetik. (nem folytatom ezt a szálat, aki képben van, az sejti, hogy Gődény és tsai is az ő malmukra is hajtják a vizet (...) nem hinném, hogy a legtöbb országban a politika nem lovagolta meg ugyanígy az átverhető tömegeket, a megvezetők marhaságait - gondolat bezárva.)

    Hoztál már olyan példát, ami területileg szerencsésen egybe esett saját ismerőseim lakóhelyével és tök másról számoltak be, mint amit írtál. Élek a gyanúperrel, hogy eleve a hozzáállásod, a járványról való kommunikációd meghatározza, hogy ki fog veled ezekről beszélgetni, ami "ráhúzza a fejedre a vödröt", azaz bezár egy véleménybuborékba. Nem olyan nehéz ilyeneket találni bárhol, ahogy fent fejtegettem, az emberek bő 90%-a nem találkozott a járvány drámaibb oldalával.
    Én is találkoztam múlt héten olyannal, akinek Magyarországon, Budapesten egyetlen ismerőse sem hunyt el, de még súlyos beteg sem volt köztük, tátotta is a száját, amikor én is beszámoltam a sajátjaimról és bevallotta, hogy csak azért nem kételkedik, mert jól ismer és tudja, hogy sosem hazudok, de másnak el sem hinné.
    Ez ilyen. Tévedni emberi dolog.

    Amikor itthon terasznyitás volt, magam is újra romló járványadatokra, pontosabban nem adatokra, hanem kórházi esetekre számítottam, de szerencsére TÉVEDTEM. Sosem a tévedéssel van gond, hanem azzal, ha az ember képtelen belátni, hogy nem tévedhetetlen és akkor is kitart az eredeti elképzelése mellett, ha az csak részigazság és érdemes megpróbálni elfogadni, hogy különböző igazsághalmazok nem feltétlenül zárják ki egymást.

    Remélem minden érthető, így is hosszú, nem akarnám tovább ragozni, zárom azzal, hogy mindenki örüljön, akit - vagy akinek az ismerőseit - közvetlenül nem érintette a járvány. Ők nyilvánvalóan a közvetett hatásaiktól szenvedtek/szenvednek jobban, de van úgy 10-100 millió olyan, akinek családilag/társaságilag kijutott a korlátozásoknál rosszabb is. Sokkal rosszabb.
    Peace :R

Új hozzászólás Aktív témák