Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yoda61

    csendes tag

    válasz luciferc #47 üzenetére

    Na látod, valahol erről beszéltem én is. Most állam bácsin és a kereskedelmi bankokon a sor. Mivel hitelről van szó állam bácsi létrhozhatna egy olyan támogatási fajtát, ahol a kölcsönt természetesen az ügyfél fizeti vissza, de a kamatokat erősen támogatja az állam.
    Amúgy azoknak akik létminimum alatt élnek, még ez sem lenne segítség. Ha többet költessz, mint ami bejön, akkor nincs az a hitel, ami kihúz a c@rból. Nekik más módon kellene segíteni, de ez is egy másik topic lehetne.
    Én úgy vettem észre, hogy nem csak a mókuskerék effektus miatt vesznek fel újabb hitelt a régiek. Vannak, akik kipróbálták és úgy döntöttek, hogy nekik megéri.
    Bizonyára hallottál már olyanokról, akik minimálbérre vannak bejelentve, de ugyanakkor többet keresnek és azt a többet ráadásul minden hétvégén megkapják. Mondjuk heti 10-15000 Forint. A minimálbér miatt a bankok elutasítják, viszont a heti pénzükbe belefér 3-4000 Ft részlet.
    Ott vannak még a vállalkozók, kényszervállalkozók. Negatív adóbevallással Ők sem kaphatnak hitelt.
    Az, hogy ilyen lukak vannak, az nem a Provident hibája. Ő csak kihasználja a lehetőséget. Nem szociális intézmény, tehát azt ne várjuk tőle, hogy a nyeresége terhére csökkentse a kamatokat. Ha kevesebb ember lesz rászorulva és ettől csökken a jövedelme, akkor neki is el kell gondolkoznia.
    Addig a labda a másik oldalon van.

    [Szerkesztve]

    Az ERŐ legyen Veletek!

Új hozzászólás Aktív témák