Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • forceberg

    veterán

    válasz hobizoli #95038 üzenetére

    Hrutka János Official
    5 órája ·
    „Ilyen még soha nem volt a pályafutásom során, ráadásul egy kicsit egyedül is vagyok. Nem is arról van szó, hogy kelljen bárki is, hogy megvédjen, de nincsen se egy Gerzson, se egy Priska, se egy Szala, se egy olyan, aki átérzi, mit jelent az, hogy válogatott, mit jelent az, megfelelni a szurkolóknak. Nagyon sok mindent tudnék még mondani, de ebbe most nem fogok belemenni.
    Mert engem ez érdekel. És most is csak azt hallom, hogy »Dzsudzsák, az arab, Dzsudzsák, a pénzéhes«, és nem hiszem, hogy nem mentem ezen a meccsen és nem próbáltam meg, hogy ne kapjunk ki."

    Azt hiszem, hogy ebben sok minden benne van! Ahogy a héten már írtam róla, válogatott játékosnak/sportolónak lenni felelősség, a csapatkapitányi karszalagot viselni még inkább az! Nem hiszem, hogy ezt el kellene értékteleníteni! Nem hiszem, hogy másodosztályú, vagy akár magyar első osztályban bármilyen teljesítményt nyújtó játékossal eredményt lehetne produkálni nemzetközi szinten! Mert egyszerűen nem az a szint! Pláne akkor, ha még nemzetközi tapasztalata sincs az illetőnek! Ezt pedig még türelem, biztató jelek, nem volt szerencsénk és fiatalítás címszó alatt sem fogyasztja el senki ebédre!
    Balázs tavaly a csúcson és most a mélyben is kapitány volt, és reméljük lesz is meg sokáig! Lemondhatta volna már rég a válogatottságot, hivatkozhatott volna milliószor sérülésre, de ő nem tette, jött, és mindig itt volt! Mert a szíve ezt diktálta! Valljuk be, más motivációja mi lehetne? Maximális elismerés és tisztelet neki ezért!
    Ettől függetlenül elgondolkoztató, amit mond: ebbe most nem fog belemenni!
    Nem is kell, nem is neki kell! Aki benne van látja, tudja!
    A futballban pedig, szakzsargonnal élve erre szokták mondani:
    Izguljon, aki csapatba állított!

    http://www.flickr.com/photos/4ceberg

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz hobizoli #95038 üzenetére

    Az a helyzet, hogy ez egy 10-15 éve tartó folyamat termése. A fiatalításnak nem így kellene kinéznie, hogy egyszer csak felteszünk csupa újoncot, hanem folyamatosan kellene fiatalítani,

    de ezek a f.ok azt csinálták az előző 10 évben, hogy bérletet adtak jó pár játékosnak a keretbe és a kezdőbe. Így lett 70 éves kapusuk az EB-n, meg max. 70 percig használható Gera a pályán.
    Már 5 éve meg kellett volna találni az utódot.

    Közben 28x változtattak a fiatalok kinevelésén, de nem értek el semmi változást, így nincs honnan meríteni.

    A Zsuzsi helyett sem lesz senki, mert az MB1-ből nem fognak találni, pedig az ő generációja is félresikerült, pont miattuk álltak rá, hogy kezdeni kéne valamit, mert elég szarul nyomja a válogatott.

    Közben ezek a bérletesek rengeteg tapasztalatot összeszedtek, hogy hogy kellene játszani, majd a Pali megadta nekik a hitet, hogy meg tudják csinálni, és a pályafutásuk végére elértek oda, ahol az elején kellett volna lenniük.

    Most megint kezdődik egy ciklus. Ez még jó darabig ilyen lesz. Mire beérik, elrohad. A 6-7 éves korosztályt kellene teljesen elszigetelni az egésztől, és nulláról rendesen kitanítani. A 6-7 évesekkel kell számolni, ők azok, akik még nincsenek megfertőzve, tehát, ha tényleg nekiállnak, akkor onnan kell számolni, tehát min. 10 év.

Új hozzászólás Aktív témák