Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeathAdder

    veterán

    válasz Peterhappy #118700 üzenetére

    Igen, de Suárezé teljes mértékben egyértelmű volt :)

    A Suárezéhez hasonló szituk legyen szabálytalan és instant piros, az ilyen light kezezések meg legyenek egytől egyik mind szabályosak, és nyeljük le, hogy a kéz ugyanúgy a "pályához tartozik" mint a játékvezető, legyen az passzsávot blokkoló kéz, vagy bármi.

    VAGY

    Legyen minden kéz még a legapróbb, leg ártatlanabb is szabálytalan, de a szabálytalanság vétke ne érjen fel egy páros lábas lábtörő becsúszással, hanem legyen belőle közvetett szabadrúgás.

    Mert ez így nagyon gáz, hogy a bíró szubjektív döntése alapján ítél továbbjutásokról, és eurótízmilliókról, az emberek milliárdjai meg ülnek a TV előtt mint a birkák és várják hogy na vajon most az az egy ember hogyan ítél, mert egyszerűen nincsen rá normális szabály.

    Már olyanokat is olvastam, hogy azért nem volt a Róma tizit (mert különben az lett volna, vicc), mert nem volt gólhelyzet, nem tartott a kapu felé se a labda, se a csatár.
    De a Manu jobbhátvédjének lövése az aztán kapu felé tartott :DDD

    És ez is csak egy szeletje lenne ennek a VAR történetnek, de legalább a kezezést világos szabályok közé lehetne helyezni, és eloszlatni vele minden kételkedőt, hogy amikor Sanyi ránéz a lassításra ő is egyértelműen lássa, és értse, hogy mi fog következni.

    Ben - na igen, de ez már sajna nehezebb eset, sokan próbálják megetetni a bírókat, Marquinhos is ugye bepróbálkozott még a végén egy nagyon nagyon vicces homorítással. Nekem leginkább ez nem tetszik a VAR-ban, mert lehet naív vagyok, de szerintem előbb-utóbb kitálalnak majd valamit hogy következetesek legyenek a kéz- nem kéz kérdésben, de az ilyen light szituknál eljátszani a nagyhalált ez inkább emberi erkölcs kérdése.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák