Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    Bájos, hogy itt páran azt gondolják, ez egy MS vs Sony ügy. Ezt a MS hozta csak fel magának mentségül, hogy legyen mivel demonstrálni, hogy nem fognak rátelepedni a piacra.
    A legjobb Sony exkluzív játékokat vagy a Sony fejlesztette, vagy az ő pénzéből és kiadásában egy Sony-közeli fejlesztőcsapat, a szokásos 2-3 év helyett 5-7 évig... a CoD ezek mellett minőségben nem fog labdába rógni, még ha kisajátítja is a MS - viszont rengeteg FPS-mániás játszik vele multiban, és az MS-nak rájuk fáj a foga, pontosabban a pénzükre.
    Lehet hogy konzolpiacon a Sony a legnagyobb(egyébként nem, a Nintendo az), de a PC gamer piacon ők nem játszanak, legalább is eddig nem tették... most kezdik, a korábbi exkluzívok portoltatásával, de a Sony exkluzívjai szinte mind single player sztorivezérelt játékok, azokban messze nincs annyi pénz, mint egy ilyen CoD-szerű mikrotranzakciós szarban.

    #2Gyuri27 : "Közben meg egy brandet felépíteni hasonló lövöldéből. Csak hát ez büdös a sonynak." Ne csinálj úgy, mintha a Microsoftnak nem lenne büdös... mit gondolsz mégis mi a fenéért adnának ki ennyi dollármilliárdot, mi? Pénzük van mint a pelyva Azure-ból, Microsoft365-ből enterprise szervertermékekből... és most adnának kicsit belőle hogy beleülhessenek a tutiba... nem mintha én bánnám, vagy különösebben érdekelne, de nem kell mosdatni őket, nem szorulnak rá...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Gyuri27 #2 üzenetére

    "Az acti mindenre is hivatkozva nem ad ki több codot. Akkor aztán a sony verheti magát."
    Nem, a Sony vigyorogni fog akkor.
    De még nála is jobban fog vigyorogni a Fortnite, Battlefield, PUBG meg a többi masszív multi shooter kiadója. A Sony-nak nem veszteség, ha nincs CoD, neki az a veszteség, ha csak neki nincs CoD.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Gyuri27 #13 üzenetére

    "De a sonynak is kényelmes, hogy más fejleszt egy lövöldét, kiadja a konzoljára ebből pénze van a sonynak mert konzol kell hozzá a gamét is meg kell venni."
    Persze, mert a játékok 95%-a nem így készül... ja, de. Steam-en is csak Valve játékok vannak, meg Mac-ekre/iStuffra is csak az Apple fejleszt... ja, izé...

    Ezt pedig továbbra se érdemes leegyszerűsíteni Sony vs. MS szembenállásra, mintha más nem lenne a piacon... és vannak köztük a Sonynál nagyobb halak is.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Gyuri27 #15 üzenetére

    Nem a Sony sírásáról van szó. Nem a Sony vizsgálja/perelte be a Microsoftot, nem is ők utasították vissza a 10 éves CoD dealt.
    Olvasd el rendesen a cikket.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Gyuri27 #21 üzenetére

    "Mert pl a sony a picsogás helyett csinálhatna játékot is, építhetne brandat. De mint irtam nekik is az ingyen pénz kell. A munka az büdös."
    Aha, mert az MS pontosan mit is csinál(ha hagyják)? Brandet épít, mi? Nem csak kicsap az asztalra egy határ pénzt és beleül a készbe?
    A Sonynak megvan a brandje, köszöni szépen jól van. A két cég közt az a nagy különbség, hogy a Sony egyik fő üzletága a konzol és játékfejlesztés, az MS-nél a "futottak még"/"van még ilyen is" kategória, ami leginkább a többi üzletág által megtermelt pénzből emberkedik. Van nekik egy Halo, egy Forza meg egy ugyanígy készen felvásárolt Minecraft, és ennyi. Nem régóta(~2 éve) vagyok aktívan konzolos, de rémlik, hogy régen több brandjük volt, csak basztak beletenni a munkát az ápolásukba...
    A kettő közül pont hogy a Sony az ami belerakja a munkát a brand építésbe, az MS csak bevásárolná magát egy már felépített brandbe és alighanem elzárná azt a piac többi részéről.
    Nem tudom, mekkora tábora van a CoD-nek konzolon, én nem játszok konzolon FPS-t, PC-n is csak single-ben nyomom a régi CoD-okkal(WW2-ig bezárólag) de biztos nem véletlenül kapta fel a dolgot az FTC, az EU meg a brit versenyhatóság is, kétlem, hogy a Sony befolyása lenne akkora.

    Nem mellesleg nem csak a Call of Duty kerülne a Microsoft kezébe ezzel, az Activisionnek sokkal több brandje van:
    "Among major intellectual properties produced by Activision Blizzard are Call of Duty, Crash Bandicoot, Guitar Hero, Tony Hawk's, Spyro, Skylanders, World of Warcraft, StarCraft, Diablo, Hearthstone, Heroes of the Storm, Overwatch, and Candy Crush Saga."(wikipédiáról)
    Azért ezek közt több más olyan is van, ami nagyon megy konzolon, pl Diablo, Crash Bandicoot, Overwatch... a WarCraft/StarCraft/WoW is biztos sokat számít, bár nem konzolon, inkább PC-n, nem is értem, miért pont a CoD-ra van felhúzva az érvelés nagyja...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Gyuri27 #23 üzenetére

    "Biztos, hogy nagyban hozzájárul a vizsgálatokhoz a sony vergődése. Mert az volt előbb. Nem a versenybizotságok vizsgálódása."
    Ebből én csak a "nagyban"-nal vitáznék. Attól, hogy előbb volt még az sem következik logikusan, hogy bármekkora mértékben hozzájárult volna, ez nem valid érv("post hoc"). Valamennyire esélyesen azért számít(de nem azért, mert előbb volt), de erősen kétlem, hogy "nagyban". A Sony nem akkora hal.

    És ha megnézed a fenti brand-listát, van ott még bőven kritikus elem, ha más nem hát a Diablo, az Overwatch meg a World of Warcraft, amik lehet hogy a Sony szemét annyira nem szúrják, mint a CoD, de együtt biztosan számítanak annyit egy független versenyfelügyeleti vizsgálatban, ha nem többet.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Gyuri27 #25 üzenetére

    Mert a PC ugye nem része a játékpiacnak?
    Vagy csak nem illik bele a Microsoft vs Sony narratívába?

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Gyuri27 #28 üzenetére

    És miért is lenne a Sony felelőssége hogy "tegyen bármit a PC játékért"?
    Talán valami nonprofit alapítvány lenne, vagy mi? Az egyetlen "dolga" az hogy a Playstation tulajdonosokat kiszolgálja, azt se szívjóságból hanem a pénzükért, amiből boldoggá teheti a saját részvényeseit.

    Egyébként de, tett a PC játékosokért: az utóbbi időben sok korábban PS exkluzív játék megjelent PC-re(pl. Spiderman, Horizon Zero Dawn, Last of Us, uncharted, God of War), egyre közelebb a konzolos megjelenéshez... és ezek nem gagyi tucatjátékok, bőven a piacon elérhető legjobb játékok közt vannak.

    Azt se mondta senki, hogy sajnálni kéne... vagy szeretni, vagy úgy egyáltalában érzelmileg viszonyulni hozzá... hagyjuk meg azt az agyatlan fanboyoknak.

    Abban az illúzióban sem kéne ringatni magad, hogy a Microsoft bármit tenne bárkiért is, a részvényesein kívül.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz nubreed #30 üzenetére

    Én se nagyon piszkálgatom már, csak a régebbieket(MW3-ig bezárólag) veszem elő időnként, a multi lövöldének pedig soha nem voltam híve.

    Ahogy nem vagyok híve ennek a felvásárolgatósdinak sem. Manapság szinte senki nem akar építkezni, csak bevásárolni magát a tutiba, meg a bevált receptről lehúzni az n+1-edik bőrt(mert mindenből is franchise-t kell csinálni, ugye) is... az MS-nek van elég játékfejlesztő stúdiója, inkább nekik adjanak pénzt valami jó játék kifejlesztésére!

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz FLATRONW #32 üzenetére

    A Microsoftnak a felvásárlás után is bőven marad arra pénze hogy annyi és olyan exkluzív szerződést kössön, amilyet akar.
    A versenyjog pedig nem véletlenül tartalmaz proaktív elemeket, akik írták, tudják pontosan, hogy bocsánatot könnyebb kérni, mint engedélyt, ráadásul mire utólagosan jogerősen elmarasztalják őket a versenyellenes magatartásért, már jól meg tudják szedni magukat belőle. Az Intel is nem kis részben ennek köszönheti az AMD-vel szembeni fölényét(bár lehet hogy enélkül is lenne neki, de garantáltan sokkal kisebb)...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz FLATRONW #34 üzenetére

    Tudom, szubjektív, de pont letojom, lesz-e CoD PS-en, vagy úgy egyáltalán. Engem eredetileg a Diablo jobban bosszantott, de azt kell mondjam, már az sem érdekel, több időt teszek bele a Diablo 2 felújított verziójába, mint a Diablo 3-ba, egész egyszerűen jobb játék, és a negyedik rész kapcsán sincsenek illúzióim, hogy abba az irányba haladna, amire pénzt lennék hajlandó kiadni.
    Mivel a Microsoft nem ad ki/fejleszt konzol exkluzív játékot, majd azt a párat ami esetleg érdekel, tolom PC-n. Ugyanezért nem gondolom, hogy jelentősen megdobná az XBOX-ok eladásait, bár érdekelne mennyien játszanak konzolon FPS lövöldével - gyanúm szerint többségében aki teheti nem konzolon tolja a multis FPS-eket...

    A Sony pedig nem nagyon tűnik nekem úgy, hogy valaha akart volna multis exkluzívot(így hirtelen nem tudok mondani egyet sem PS-re)... nyilván nem jön jól neki, hogy a CoD esetleg eltűnik a platformról, de azért belehalni nem fog. Erősen úgy néz ki, hogy a PS exkluzív játékok közt továbbra is több lesz a system seller cím, mint MS-éknél. Igaz, kb. mind single-player játékok. Én se véletlenül vettem PS5-öt és nem XBOX-ot, pont az exkluzívok miatt, nem azért mert a Sony bármivel is szimpatikusabb lenne(mellesleg lassan 20 éve élek MS termékek supportjából).

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák