Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    válasz djbahool #955 üzenetére

    Én maradnék az optikai érzékelőnél ennél a kategóriánál. Nem hiszem, hogy ebben a kategóriában olyan minőségű lenne a lézeres szenzor, mint az optikai (értsd azonos áron optikai vs. lézeres érzékelő,most csak a szenzorra vonatkozik, a gyártó költsége szempontjából a mondandóm).

    Az első lézeres egerek tudtak hülyeségeket produkálni, pl. az asztaltól 3-4 cm-ről is érzékelte a mozgást, vagy adott esetben akadozott a nem megfelelő felület miatt. Ezek a gyermekbetegségek már javítva vannak, de nem hinném, hogy egy X-750-ben egy Roccat Kone minőségű szenzor lenne, éppen ezért az optikait javaslom.

    A DPI low-sens esetében nagyon fontos, de egy 800 DPI-s egér is tökéletesen veszi a "20centit-húztam-az-egeret-de-FPS-ben-fordultam-90fokot" sensit is (sőt, a 400 DPI-s 1.1A is megfelelő még erre), az alább olvashatóak pedig mind tudják az 1000 DPI-t, ami untig elég, hiába a marketingbullshit és a > 3200 DPI-s szenzorok.

    Tehát,

    ha fontos a 125Hz-nél nagyobb frissítés, akkor X-710FS (tapadós, "homokfútt" felület), X-710BFS (kígyóbőrös gumis felület), X-718BK Oscar (tapadós, "homokfútt" felület), ezek mennek 500-1000 Hz-en.

    Ha nem fontos és elég a 125 Hz, akkor X-710BF vagy X-718BF (hőn áhított álmom lenne, de nem kapni égen-földön). Előnye és hátránya egyben a vezetéke: hajszálvékony (mintha nem is lenne), ezért nem olyan strapabíró (és emiatt csak 125Hz).

    szerk: u.i.: ja és a sima "F" szériát nem ajánlom, azok a kopós felületűek, tehát az X-750F, amit írtál, olyan. Bár ez ilyen hibrid, mert a kábele is a vékonyabbik ahogy a Gugli képeken látom, emiatt gondolom ez is 125 Hz-es. Inkább a X-710FS-t javaslom.

    [ Szerkesztve ]

  • ati2

    őstag

    válasz djbahool #955 üzenetére

    X-718F, X-718BF és X-750BF -et használtam:
    A fényes fekete széria nagyon rossz fogású, mert nyáron szinte elviselhetetlenül izzad rakta a kezed. A BF szériánál mindkettőben mikrokapcsolót kellet cserélni, mert az 1x lenyomott bal gombra is dupla kattintást csinált, pár windows alkalmazásnál nagyon idegesítő tudott lenni.

    Az optikai vs laser:
    Az optikai a nagyon kicsi mozdításra nem mozdul (kb 0.5 mm alatt), ez ha sniper-el célzol még jól is jön, "kézremegés gátlós" :)
    A mindkét 718-as szériánál 1 év alatt kicsit csökkent a pontosság, gondolom mert állandóan megy a LED benne, vagy érzékenyebb a koszra az optika :F
    A laser ugyanolyan pontos maradt, mint új korában, most kb 2 éves.

    Mod:
    A 3x-os tüzgomb szart sem ér, mert fix a sebessége.
    A körkörös DPI állítás kicsit zavaró, mert én csak az 1200 / 2000 DPI módot szeretem és figyelni kell hányszor kattintottál.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák