Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    nekem most egy X-718-am van: kék, krómos, izzadós felülettel, 3*fire gomb nélküli, kb. 1.5 éve, és tényleg lekopott az ezüst festése, de ezen kívül tökéletes egérke nekem game-re, az 1.1Anál jobban bejött, pedig az nálam etalon volt...

    itthon, hozzám közel (PCLand) 2 egértípus elérhető, amire lehet, hogy váltanék:

    XL-750BF - lézer, 2500 dpi, no izzadás, 500 Hz - piros csíkos minta - 5610 ft
    X-750BF - lézer, no izzadás, 2500 dpi, kígyóbőr minta - 6420 ft

    mind a 2 nem-izzadós és lézer, ugyanaz a DPI...a sima Xes miért lehet drágább, ha "elavultabb" (tippre csak 125 Hzes, nem 500)?

    valamint sztetek "ajánlott" már venni lézeres egeret, nincs már olyan gyermekbetegsége ezen típusoknak, hogy nagyon megemelve az egeret is érzékeli a mozgást? szövetpaddal (Steelpad QcK ) minden OK lézeres egér tekintetében?

    [ Szerkesztve ]

  • c41r0^

    őstag

    na végül ma megrendeltem egy A4-Tech X-718BK OSCAR optikai Gamer egeret telefonon, nem bízok a lézerben...mindez a Display Compnál kapható elvileg...remélem azt kapom, amire számítok és nem elírás sehol sem, sem a webshopon, sem az A4Tech weblapján:

    ugyanis az A4Tech weblap leírása alapján 3200 DPI, optikai, bal oldalt hüvelykujj támasz, 3*shot gomb, nem izzadós felület, 1000 Hz USB

    jobbnak tűnik, mint az X-750BF és XL-750BF, mert azok lézeresek (bár ez vitatott, hogy jobb-e mégis az optikai), de csak 2500 DPIsek és 500 Hzesek

    Szerintetek jó választás lesz? mindenesetre én leszek a pionír ezügyben úgy látom, még senkinek sincs ilyenje a topicban?

  • c41r0^

    őstag

    válasz c41r0^ #758 üzenetére

    Jöjjön egy kis miniteszt az X-718BK-ról, mert megvettem. Összehasonlítom az X-718-al.

    a termék: A4tech X-718BK Oscar

    Tulajdonságok

    A4Tech X-718 vs. A4Tech X-718BK Oscar

    érzékelő: optika - optika

    optika felbontása: max. 2000 DPI - max. 3200 DPI

    DPI visszajelzés: görgőn villogó LED - a DPI-váltó gombon villogó LED

    felület: lefújt festett (kopós a csíknál), izzadós - nem festett, nem kopós a szélénél, mert nincs ott sem festve, nem izzadós (a legjobban úgy lehetne jellemezni, hogy műanyag+gumi+nagyon finom smirglipapír érzésének keveréke a felület érintésekor, ami abszolút nem csúszik, sőt tapad :) )

    hüvelykujj támasz: a testből öntött műanyag rece - recés gumi támasz

    3* tűzgomb: nincs - van, recés narancssárga műanyag

    USB refresh rate: 125 Hz - max. 1000 Hz

    kábel: nagyon vékony - kétszer olyan vastag, merevebb

    görgő: nehezebben járó - könnyebben járó

    plussz gombok: MOUSE4 és MOUSE5 a bal oldalon festett felülettel - MOUSE4 és MOUSE5 a bal oldalon, a felülete szintén nem festett, így jobban tapad

    memória: nincs - 16KB

    plussz adalék a csomagban: nincs - 3 pár csere teflontalp

    egyéb: A BK mérete minden szempontból kb. 15%-al nagyobb (hossz, szélesség, magasság), valamint a jobb egérgomb kb. 10%kal nagyobb a balnál és jobban ki van emelve, a bal és jobb egérgombot könnyebb lenyomni az X-718hoz képest, ám mélyebb és kicsit hangosabb a mikrokapcsoló kattanásának hangja. Az optika kb. 2 cm-ről is leköveti a mozgásokat.

    X-718BK
    A szoftverét feltelepítve lehet állítani a gombok késleltetését (3-30 ms, természetesen 3 ms-on érdemes használni, de nem érezni a 3 és 30 közti különbséget), külön lehet az X és Y koordinátáknak megfelelően a DPI-t állítani. Egy OSD kijelző mutatja a DPI váltásnál, hogy mi az aktuális beállítás, ha a szoftverben beállítjuk. Makrókat lehet az egér memóriájában tárolni (vannak előre megírt szkriptek, de önállóan is lehet programozni - de ezek mincs csalásnak minősülnek, pl. 180 fokos fordulat FPSben, gyors fegyvervásárlás szkript stb.), a szoftverhez gyári Counter-Strike makrók is vannak. A szoftver profilokat is tárol. Ezekről nem fogok tudni nyilatkozni, mert nem fogom őket használni.

    Én 500 Hz-es USB refresh rate mellett használom, mert 1000 Hz esetén lehetséges, hogy egyéb USB eszköz nem menne (pl. nyomtató) és inkább nem kockáztatok. Ha a Windows 1000 Hz-re van belőve, a szoftveren belül akkor is felülbírálhatjuk a refresh-rate-et 125-250-500-1000 Hz értékekkel és egyéb szoftverrel is kimutatható, hogy megtörténik a változás (mouserate.exe).

    Az egyetlen negatívum: a merevebb kábel, ami szerintem egy idő után úgyis megenyhül, behajlik, csak használni kell az egeret. Egyelőre még hátrányosan szokatlan az X-718 vékony, nem is érezhető kábeléhez képest. Az MS 1.1A egérnél azért vékonyabb, hajlékonyabb az X-718BK kábele.

    Az egeret a Display Webshopról szereztem be, ára br. 5610 Ft volt. Szerintem ez egy best-buy egér játékhoz, a lézert egyelőre nem merem kipróbálni a Steelpad QcK textil padomhoz, valamint az elérhető lézeres egér az XL-750BF lett volna, ami csak "2500" DPI-s. Az optikai szenzorban, mint kiforrott technológiában pedig megbízom.

    És íme néhány kép (bocs a minőségért, SE W810i mobillal fényképeztem):

    X-718
    az X-718 oldalról
    az X-718 alja

    X-718BK Oscar
    az X-718BK Oscar dobozban
    az X-718BK Oscar oldala
    az X-718BK Oscar alja
    az X-718BK Oscar működés közben

    X-718 vs. X-718BK Oscar
    X-718 vs. X-718BK Oscar

    [ Szerkesztve ]

  • c41r0^

    őstag

    válasz c41r0^ #759 üzenetére

    egy kis korrigálás a félreértések elkerülése végett:

    a bal és jobb egérgombot könnyebb lenyomni az X-718hoz képest, ám mélyebb és kicsit hangosabb a mikrokapcsoló kattanásának hangja - tehát nem a gombok mélyebb nyomáspontúak, hanem a kattanás hangja "mélyebb"

    ra br. 5610 Ft volt - 5310 Ft volt :)

  • c41r0^

    őstag

    válasz Atomgeszi #762 üzenetére

    Megérni nagyonis megérte, a vastagabb kábelhez kell visszaszoknom kicsit. Nem lehet észrevenni, hogy 125 v. 1000 Hz-en megy az USB, legalábbis én nem érzékelek gyakorlatilag semmi különbséget. Lehet, hogy ez kisebb DPIn kijönne, de 3200on már nem. És volt is egy cikk, ami az egerek által max. elviselhető gyorsulást vizsgálta meg, ott is a 125 Hzen ketyegő X7 széria topon volt, megelőzve Logitech és MS egereket is.

    Elvileg az egér ugye másodpercenként nem 125-ször, hanem 1000-szer küld információt a déli híd felé az USB hídon át, ez az előnye, de gyakorlatilag sztem csak marketingfogás.

  • c41r0^

    őstag

    válasz Ledfold #766 üzenetére

    mouse 4 és 5 az pedig működik, vedd ki a driver szoftverében az egyéb hozzárendelést, és sztem úgy menni fog

    A DPI-vel kapcsolatban alapvetően igazad van, de az nem igaz, hogy 2000 DPI-n nem lehet az egeret használni...Windowsban én úgy használtam az X-718amat, hogy az egér tulajdonságainál balról a 3. pöcöknél volt Winben az egér érzékenysége, CSben pedig 1.5 volt a sensitivity, egérgyorsítás nélkül mindezt. Így egy teljes csuklómozdulat balról jobbra kb. 100 fokos fordulattal ért fel, ami azért eléggé low-sens. Ezt javaslom neked is: DPI fel a maxra, sensi meg le az alkalmazásban és az oprendszerben is (ugyanis a Windows egérsens is befolyásolja a játékban beállított sens értéket, mondhatni az a kiinduló sens).

    Ez az egész DPI-dolog marketingszöveg szintén, annál pontosabb rámutatás úgysem kell, hogy pixelenként tudd változtatni az egérkurzor helyét, ez pedig nekem akármilyen egérérzékenységen (600-2000 DPI) megy 1024*768ban. Persze pl. 1920*1200ban már más lenne a helyzet, de épp ezért jó a magas DPI és a low sens.

  • c41r0^

    őstag

    válasz forceberg #764 üzenetére

    én is eléggé igényes vagyok ilyen téren, de azt te sem tudod nekem "bemesélni", hogy ennyi idő számíthat egy játékban. tudod 8 ms az még egy század mp. sem, és hány FPSsel is fut a játék, ami meg is jeleníti és fel is dolgozza azt, hogy pl. lőttél egyet? tehát ha minimum stabil 125 FPS-sel fut a játék, akkor tudja csak lekövetni és megjeleníteni még abban a képkockában, amiben megnyomtad a gombot...szóval nevetséges az egész dolog :) ha játszol egy Crysisben, ami jó esetben megy 60 FPSsel, akkor a lövésedet (a gombnyomásodat) a program 0,0167 sec, azaz ~17 ms alatt dolgozza fel és jeleníti meg...hol is van az akár a 8 mstől? ráadásul nincs olyan ember, akinek a reflexe állandóan gyorsabb lenne kb. 15 ms-nál...

  • c41r0^

    őstag

    válasz Gondar #776 üzenetére

    sztem X-718BK Oscar, mert nem izzadós (pontosan olyan külsőleg, mint a X710FS), nem lézer, hanem oprtikai, 3200 DPIs, és 6300 ft körül kapható
    kicsit olvass vissza a minitesztemig, én X-718-rl váltottam

  • c41r0^

    őstag

    Sziasztok!

    Úgy döntöttem, leváltom az X-718BK Oscart, mégpedig egy X-710BF Snake-re :)

    Mikor anno megvettem az X-718 (triplagomb nélküli, kék-ezüst)-as 2000 DPI-s egerem, már akkor tudtam, hogy ez a méret, forma és kábel nekem a favorit. Aztán ezt a kis X-718-at lecseréltem az X-718BK Oscar-ra (3200 DPI optikai szenzor, belső memória), de a pici negatívumok mára már idegesítenek az Oscaron, és az okok, ami miatt váltok a "csupán" 1000 DPI-s kígyóbőrmintás csodára:

    - a vastagabb kábel zavar az X-718BK-n...OK, hogy így megy akár az Oscar 1000 Hz-en is, de a sima X-718 is tökéletes volt 125 Hzen, és az X-710BK is az lesz

    - más méret! az X-718BK púposabb, és minden méretét tekintve kb. 5%-kal nagyobb az X-718-asomhoz képest, az X-718 viszont pont akkora, amekkora kell nekem...azt hittem, hogy ez nem lesz hátrány, de az lett

    - hiába a fejlettebb optika, az egér kicsit labilisabb, álló helyzetben balra-jobbra lehet ingatni

    Ha minden igaz, az X-710BF pont ugyanolyan méretekkel és kábellel rendelkezik, mint a régi X-718-am, ma kiderül :)

    A 125 Hz és 1000 DPI nem tart vissza, úgyis mindig 1200 DPI-n játszottam, majd kicsit meg kell emelnem a sensit és kész :)

    Ennél az egérnél már csak a X-718BF lenne jobb szerintem (a különbség csak a nagyobb DPI), de azt már nem nagyon lehet kapni és nem kutattam fel érte a netet.

  • c41r0^

    őstag

    válasz c41r0^ #949 üzenetére

    hát ezt egy kicsit megjártam...az iPonban rendeltem meg az X-710BF-et (a listájukon ez van), de kézhez egy X-710BFS-t kaptam és sajnos csak itthon vettem észre...kicsit b@sszáztam, de evvan...gondolom az X-710BF-et már nem is kapni, az "S" a second edition rövidítése lehet (az X-710FS is az X-710F second editionje)

    ez annyiban más, mint a a BF, hogy sajnos vastag a kábele, 500 Hz-es frissítést tud USB-n és 2000 DPI-s, szemben a 710BF-el, aminek vékony kábele van (pedig ugye főleg emiatt vettem volna ezt...), 125 Hz-es frissítést tud USB-n és 1000 DPI-s...ja és a méretei is megegyeznek az X-718BK-éval, tehát még azzal is "megjártam", mert a sima X-718 méretáre vágyakoztam volna...

    az X-718BK-t így már nem annyira volt értelme lecserélni, de szerencsére nem annyira keserű a szájíz, mert egy kicsit jobban tetszik ez az X-710BFS egér, úgyhogy annyira nem bántam meg! hogy miért? a gombjait könnyebb benyomni, halkabb a középső gombja és a görgője, valamint a "homokfútt" felület helyett nekem jobban bejön ez a kígyóbőrös gumi és a kábele sem olyan merev, hiába ugyanolyan vastag

    most nem tudom, mi legyen az X-718BK-val, még fél éves sincs...

  • c41r0^

    őstag

    válasz djbahool #955 üzenetére

    Én maradnék az optikai érzékelőnél ennél a kategóriánál. Nem hiszem, hogy ebben a kategóriában olyan minőségű lenne a lézeres szenzor, mint az optikai (értsd azonos áron optikai vs. lézeres érzékelő,most csak a szenzorra vonatkozik, a gyártó költsége szempontjából a mondandóm).

    Az első lézeres egerek tudtak hülyeségeket produkálni, pl. az asztaltól 3-4 cm-ről is érzékelte a mozgást, vagy adott esetben akadozott a nem megfelelő felület miatt. Ezek a gyermekbetegségek már javítva vannak, de nem hinném, hogy egy X-750-ben egy Roccat Kone minőségű szenzor lenne, éppen ezért az optikait javaslom.

    A DPI low-sens esetében nagyon fontos, de egy 800 DPI-s egér is tökéletesen veszi a "20centit-húztam-az-egeret-de-FPS-ben-fordultam-90fokot" sensit is (sőt, a 400 DPI-s 1.1A is megfelelő még erre), az alább olvashatóak pedig mind tudják az 1000 DPI-t, ami untig elég, hiába a marketingbullshit és a > 3200 DPI-s szenzorok.

    Tehát,

    ha fontos a 125Hz-nél nagyobb frissítés, akkor X-710FS (tapadós, "homokfútt" felület), X-710BFS (kígyóbőrös gumis felület), X-718BK Oscar (tapadós, "homokfútt" felület), ezek mennek 500-1000 Hz-en.

    Ha nem fontos és elég a 125 Hz, akkor X-710BF vagy X-718BF (hőn áhított álmom lenne, de nem kapni égen-földön). Előnye és hátránya egyben a vezetéke: hajszálvékony (mintha nem is lenne), ezért nem olyan strapabíró (és emiatt csak 125Hz).

    szerk: u.i.: ja és a sima "F" szériát nem ajánlom, azok a kopós felületűek, tehát az X-750F, amit írtál, olyan. Bár ez ilyen hibrid, mert a kábele is a vékonyabbik ahogy a Gugli képeken látom, emiatt gondolom ez is 125 Hz-es. Inkább a X-710FS-t javaslom.

    [ Szerkesztve ]

  • c41r0^

    őstag

    válasz djbahool #982 üzenetére

    de, az X7 egerek hivatalos honlapja a daa-raa által linkelt weblap

    A Win7 többségében meg fogja enni a Vistás drivereket is, ez a hardverek többségénél így van/lesz, mert a driver model egy alapon nyugszik.

    mellesleg ez a weblap nem ment kb. 4-5 napig kb. 1 hónappal ezelőtt, pont mikor drivert akartam rajta keresni :(((

  • c41r0^

    őstag

    A Steelpad QcK az egyik, hanem a legjobb textil egérpad (ár/értékben főleg), igen, nagyon jó választás, nekem kb. másfél évig bírta 1 db. pad, és 2 éve csak A4tech X7 egereim vannak (x-718, X-718BK, X-710BFS), kipróbáltam párat.

  • c41r0^

    őstag

    Látod, én pont ezért nem váltottam még optikai egérről és ezért lehet kiforratlan a lézeres szenzor. A lézeres szenzor biztosan drágább, mint a kiforrott optikai, tehát nem is kerülhet igazán jó lézeres szenzor egy ilyen árú egérbe. Optikain 1000 Hz is vígan megy haláli pontossággal, pl. X-718BK Oscar, X-710BFS (mind2 tapasztalat).

  • c41r0^

    őstag

    válasz KIRU_l #1013 üzenetére

    A BFS a mintában tér csak el, mert az kígyóbőrös, az FS meg "homokfútt". Mind2 jól tapad, nem izzadós, nem fogsz bennük csalódni. Mind2-nek ugyanaz a technikai specifikációja, tehát:

    - vastagabb USB kábelű (500 és 1000 Hz USB refresh rate megy), mint a régebbi 125Hzes széria, aminek vékonyabb volt a kábele
    - max. 2000 DPI-s (400-800-1200-1600-2000 váltások)
    - 3x fire gomb van
    - gumis hüvelykujj támasztó van

    Esetleg nem tudja valaki, hogy X-718BF Snake vagy X-710BF Snake egeret lehet kapni vhol újonnan? A vékony kábel miatt kéne, ezeknél az egereknél egyáltalán nem hátrány, hogy csak 125 Hzes USB refres rate-en mennek. Kb. 3 hónapja rendeltem egy X-710BF-et, de X-710BFS-t kaptam kézhez...Az X-710BF is elég lenne a maga 1000 DPI-jével és 125 Hzes USBjével, a régebbi görgőjével, de a kábele az maga a megváltás lenne.

    Eddig komolyan a sima X-718 jött be a legjobban annak ellenére, hogy kopik a felülete...jobb a fogása, mint a többinek, kicsit kisebb is maga az egér, biztosabban áll a talpakon, nem is dölöngél álló helyzetben és a kábele, mintha nem is lenne. Ezért nézném meg az X-710BF Snake vagy X-718BF Snake-et és nem hinném, hogy visszalépés lenne az X-710BFS vagy X-718BK Oscar egereimhez képest, amik elméletileg nagyobb tudásúak, mégis ezzel a "sima szar" X-718-al lövöm a legtöbb fejest és ez áll a kezemben a legbiztosabban. Fura...

    [ Szerkesztve ]

  • c41r0^

    őstag

    válasz anonymus89 #1016 üzenetére

    Én is az iPonból rendeltem az X-710BF-et és helyette x-710BFS-t kaptam kézhez, csak nem akartam írni a bolt nevét, de mostmár mindegy :)

    "A 718bf-t már nem igazán forgalmazzák."
    igen, szerintem is így van...az "S" karakter jelenti azt, hogy ez a "second edition" (más felület, vastagabb kábel, 500-1000 Hz USB) és már csak ilyet kapni, ezért kérdeztem, hogy hátha tud valaki tuti forrást, ahol beszerezhető a sima BF.

    [ Szerkesztve ]

  • c41r0^

    őstag

    válasz Ragacska #1025 üzenetére

    A BF 125 Hz-es, kevesebb DPI és nagyon vékony a kábele, a BFS 1000Hz-es, nagyobb DPI és vastagabb a kábele.

    szerk.: BF-et már nem kapni újonnan

    [ Szerkesztve ]

  • c41r0^

    őstag

    válasz Ragacska #1029 üzenetére

    a vékonyabb kábel miatt...elhanyagolható paramétereiben jobb csak a BFS... nekem 1000 DPI is elég, mert low-sens-et használok, 125Hz-es frissítéssel ennél az egérnél meg ugyanolyan folyamatos a kurzor mozgása CS-ben 800x600-on, mint 1000 Hz-el

    egyik sem egetrengető feature, mellyel a BFS rendelkezik a BF-el szemben

Új hozzászólás Aktív témák