Aktív témák

  • VadMacs 2

    csendes tag

    válasz tnl #1 üzenetére

    Nem egy ilyen esettel találkoztam már . A Gazdi nekiáll eszetlenül tuningolni, aztán csodálkozik ha valami nem klappol.... :DDD

    Az az igazság, hogy a PCI órajele elvileg 33MHz, és ha ettől eltérő órajelet kap a buszon tartózkodó kártya, akkor jó eséllyel lehet számítani nem éppen tökéletes működésre. Uccsó előtti LAN partin is elláttam egy ilyen gépet: (előttem) két szervíz sem bírt rájönni mi baja lehet a gépnek, aminél a hálón keresztül 1mp után leállt az adatforgalom. A hálókari kapott kb. 30MHz -es órajelet, aztán csókolom. Visszalőttem 100MHz -esre az FSB -t (asszem' 900 -as celerongy volt), azt' minden ment rendben. :)
    IDE kontrollerek (rajtuk keresztül vinyók, CD olvasók is szoktak bugzani) sem mindíg szeretik, illetve láttam már olyan hangkarit is, ami nem komálta ha nem 33MHz -es órajelet kapott.
    Aztán láttam IDE -re kötött Seagate vinyót, ami 43MHz -nél összetépte a rajta tárolt cuccokat. De láttam szintén IDE alatt futó ASUS CD olvasót is, ami a 34MHz felett audio CD módban csak jobboldalt szólt, baloldalt nem.
    Szal' aranyszabály: tuningolni akkor a legjobb, ha a az FSB a megfelelő osztással pont 33MHz -t adjon a PCI busznak. Szal' 33MHz -eket érdemes ''ugrani'', ha az FSB -t emeljük. Persze vegyük figyelembe azt is, hogy mi a legmagasabb osztó, jó példa volt erre két BX440 -es csipre épülő alaplap: Abit BH6 & ASUS P3B-F (BH6 vs P3B-F - BH6 3 -as, P3B-F 4 -es osztóval rendelkezett. A BH6 133MHz -nél már közel 45MHz -t nyomott a buszra, míg a P3B-F nem küzdött ezzel a gonddal, és így Slot1 -es létére alkalmas volt az összes Tualatin előtti P3 / P2 / Celeron fogadására).

    A magasabb AGP órajelet viszont eddig vitte az összes nálam megfordult kártya. Viszont ezek 80-84MHz körül kezdtek fagyadozni. Igazán a Voodoo 3 3000 -esnél volt nálam haszna a magasabb AGP órajelnek (a többit nem nagyon befolyásolta), mivel az a kártyám 210-214MHz -en üzemelt, és erősen kezdte feszegetni az AGP 2x határait... :D

    u.i.: ezek persze erősen nem terjednek ki az nForce2 hajtotta vasakra, ott tiszta hawai minden... :t


    [Szerkesztve]

    NF7-S V2.0, XP 3000+, 1Gb DDR400, ASUS Radeon 9600XT/TVD, 120Gb Sea. 7200rpm IDE / Maxtor 20Gb 5400rpm IDE / Sea. 20Gb 7200rpm SCSI, Pioneer DVD-116 & DVR-107D, Leadtek WinFast TV2000/XP Deluxe, SB Live Value, + RTL8139, Adaptec AHA-2944U, 17c CRT & 15c LCD (Dual), MSI Bluetooth, IrDA, HP PSC 2410

Aktív témák