Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ticsike

    tag

    válasz ZooLee #1789 üzenetére

    Tényleg nem olcsó! Te ilyet használsz akkor? Milyen a térhatás, komoly? Mondanál róla saját tapasztalatokat?
    Köszönöm

  • alex89

    senior tag

    válasz ZooLee #1800 üzenetére

    Hajrá :C aztán ha sikerül leírhtnád hogy milyen a Sharkoon ;)

    ''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

  • bocsika

    aktív tag

    válasz ZooLee #1803 üzenetére

    Nem a hangját hasonlítottam össze a szobatársam Medusa Stereoja és az öcsém Zalmanja között hanem hogy hogy tarja a fejet, hogy szűri ki a hangot.
    Eben szerintem jobb a Zalman.
    Nem tudná valaki megmondani mennyi a súlya a Medusanak, mert seholse találtam.
    Sok fórumon olvastam hogy a Medusa, Sharkoon Majestic, (X-tatic), ... mivel ugyanarra a konstrukcióra épülnek, csak a fülses külső borítása más. Szóval sok fórumon olvastam hogy hajlamos a sérülésre/ törésre a föles a forgó résznél. Valaki ezt megerősítené vagy cáfolná.
    Csak érdeklődésképpen nem tudja valaki hogy Bp.-en hol kapható a Majestic, mert a google nem sok hasznélhatót dobott ki :F

    Hát ez a Creative SB Audigy2 ZS NOTEBOOK PCMCIA -t dob ki a kereső de ez 20000-től indul. Ennyit azért nem szeretnék kiadni.
    Usb-ek vannak olcsóbban de akkor meg ugyanott vagyok mint ha egybe fülessel veszem meg (de olcsóbban :) )
    Az összes usb-s fülesnek ugyanaz a program vezérli és elég sok a beállítási lehetőség. Nem tudom a Realtek nél ilyen szépen beállítani hangot :(

  • ZooLee

    őstag

    válasz ZooLee #1807 üzenetére

    Na, ha nem is másnapra, de végül is meglett az X-Tatic, tegnap este próbálgattam egyelőre csak DVD-n.

    Nagyjából azt teljesíti, amit várok tőle. A kidolgozása nagyon rendben van, jó minőségű anyagokat használtak fel mint a dekódernél (a ház anyaga, a gombok) különösen jó minősége van a fejhallgató kábelnek és a csatlakozónak. A füles is nagyon jó, egyedül a fejhallgató csuklópántjai tűnnek túl egyszerű műanyagnak.

    Egyszerűen a DVD digitális koax kimenetéről hajtottam meg, semmit nem kell állítani, alapban felismeri a kijövő jelet (sztereó/PL, vagy DD) és átvált az adott módba, és már jön is a hang a térből :)

    A dekóderen lehet állítani pár paramétert, pl. a késleltetést a hátsó és center csatornákra, ezt egyelőre nem piszkáltam, reseteltem az egységet, hagytam alapon. Itt lehet még állítania master hangerőt (ez mekkora egy baromság) ill. van még két extra (vagyis összesen 3!) csatlakozási hely fülesnek: még egy sharkoon DIN-szerű rendszercsati ill. egy sztenderd három jack-dugóból álló felület (ki is fogom vele próbálni a Zalmant.)

    A füles marha hosszú (~4m) vezetékén van a csatornánkénti hanmgerőszabályzó: külön lehet állítani a front/rear/center csatornákat, ill. a rezgést. Nem egyszerű beállítani, és filmenként változó lehet (ill. valószínűleg minden filmes más beállítás jó) viszont ha sikerült belőni akkor nagyon jó. Valóban van hatása, tényleg különbözőek a csatornák, bár az én ízlésem szerint a center csatornát nem tudom eléggé "előre" hozni.
    A mély hangok marha jók, pláne kiegészítve a rezgővel. Viszont az is igaz, hogy szubként üzemel a mély csatorna, ami azt jelenti, hogy sima hangoknál (pl. beszéd, vagy halkabb hangok) nem szól a mély, és ilyenkor kicsit vékonyka a front csatornák hangzása. Viszont mikor belép a mély, akkor viszi a fejet rendesen :) (Többször lekaptam a fejemről, hogy úristen, ezt most biztos hallotta az egész ház, így azt kell mondjam, hogy nagyon jól üzemel a mély+rezgő rész)

    A térérzete jó, bár nem tudja tökéletesen széthúzni a hangokat, de elfogadhatóan adja le. Ahhogy írtam, a centert nem tudom eléggé "előre" húzni, a hátsó csatornák viszonylag jól a helyükön vannak. (Lehet, hogy ha nekiállok az időzítéseket buherálni, ezen még lehet javítani)

    Star Wars I. részen teszteltem (hah, naná a POD-race, még mindig a legjobb házimozi teszt) és Mátrix I. résszel, ma este Twistert nézek és Contact-ot :C

    Szóval házimozi pótléknak elég vérszegény a rendszer, viszont mind árát, mind az esti/éjszakai hangos filmnézést/játékot tekintve egy figyelemreméltó alternatívája annak. Panellakók, családosok, szülőkkel lakók figyelmébe :)

    Üdv, Z.

  • Csabroncka

    addikt

    válasz ZooLee #1808 üzenetére

    Üdv.. a napokban lettem tulajdonosa egy Ozaki PH009- fejhallgatónak. Nos hát igen.. én is végigolvasgattam a fórumot tisztességgel így nem ért hála Istennek meglepetés. Egy biztos aki csak zenét szeretne hallgatni az vegyen sztereó fülest sokkal szebben szólnak miért lövésem sincs.. de valahogy szélesebb a tartományuk. DEEEEE aki filmet és főleg JÁTÉK ra tökéletes, nagyon odavág ..gyakorlatilag erre is lettek kitalálva..rezgő..stb. Valóban a centert nem tudják valamiért annyire előre hozni, de ez lehet hogy nem is lehet, mert soha nem fogod úgy szemből hallani. mintha előtte ülnél a centernek... ezért van az inkább, hogy a fejed felett, vagyinkább annak középpontja körül. A két hátsó térhatást tökéletesen visszaadják, a rezgővel a basszus jobb mint a moziban :K
    kis hátrány: nem kénylemetlen, de 2órát követően eléggé elfárad az ember füle.
    :R

    [ Szerkesztve ]

    "in medias res"

Új hozzászólás Aktív témák