Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Watt25

    veterán

    válasz CZ950uj #32472 üzenetére

    Na, én nem szeretném, ha elsikkadna a dolog, mert úgy látom sokat tanulhatnánk. Vázolom a helyzetet. Eddig itt ezen a fórumon a következő volt a szabály:
    1. Az LCD tévék (panelek) nem képesek 50-60 különböző képkockánál többet megjeleníteni másodpercenként. (Semelyik.)
    2. Ha mégis, azt csak interpolációval tudják megtenni. (Ez tévé adás esetén végül is igaz, hiszen nem jön 50-60 képkockánál több másodpercenként. De a lényeg, hogy nem képesek 60Hz-nél magasabb forrás frekvenciájú kép megjelenítésére.)
    3. Minden, csak 50/60Hz-et tudó LCD tévé (panel) mozgóképfelbontása 300 sor. (Kivétel nélkül, mindegyiké.)
    4. Ezt a 300 sort csak és kizárólak trükkökkel (interpoláció, háttérfény villogtatás) lehet megnövelni.
    5. Bárki, aki ezeket a "tényeket" megkérdőjelezi, az olyan fogadtatásban részesül, mint Te.
    Lehet, hogy ezek a tények régen igazak voltak, viszont ha jól sejtem, elképzelhető, hogy eljárt felettük az idő? Örülnék neki, ha kicsit felfrissülhetne a tudásalapunk... Segíthetnél...

    [ Szerkesztve ]

    Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

  • Watt25

    veterán

    válasz CZ950uj #32478 üzenetére

    Márpedig akkor én most már leírom, amiben eddig ellentmondást láttam, nem értettem, de most már tudom, hogy az volt a baj, hogy hittem itt olyanoknak, akiknek nem kellett volna... Szerintem sokat elmond, hogy a HFR kifejezést is Te használtad itt először...
    Ugye arról van szó, hogy "50/60Hz-nél nincs nagyobb érték, csak interpolálással... Mert semelyik panel sem tud 50/60Hz-nél többet fogadni..." Csak éppen én itt egy nagyon erős ellentmondást látok: ha nem tudja a panel pl. a 100Hz-et, akkor miért lenne képes az 50Hz-ből interpolált kép (ami ugye legalább 100Hz-et jelent) megjelenítésére? Az interpolációt ugyanis nem "belül" a panel csinálja, az egy nagyon számításigényes, komplex feladat, amit valaminek a panelen kívül kell elvégeznie, előállítania a 100Hz-es képet és azt kiküldeni a panelre. Ha viszont csak 50 különböző képet tud megjeleníteni másodpercenként a panel, akkor semmi értelme az interpolációnak. (Márpedig látható eredménye van.)
    A linkelt videóból egyértelműen látszik, hogy van olyan LCD tévé ami képes másodpercenként 120 különböző kép megjelenítésére.

    [ Szerkesztve ]

    Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Új hozzászólás Aktív témák