Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • total90

    veterán

    válasz Jovanny2 #3665 üzenetére

    Nem tudtam, hogy a Samu az-e, de úgy gondoltam, hogy ha PC monitorban jobb az IPS, esetleg TV-ben.
    A TV igazából PC-re lenne rákötve és némileg játékra is (vagy is csak Fifa-ra) lenne használva, meg mivel fotózok, PS meg LR-ban a képek szerkesztése, és hogy ezek jó megjelenítése (meg ilyesmi, dizájn munkák... tehát a jó képminőség fontos lenne, azért gondoltam IPS-re).

    [ Szerkesztve ]

    Ha nincs jó, ló a szamár is.

  • Sznómen

    tag

    válasz Jovanny2 #3665 üzenetére

    Magyarázd már meg kérlek, miért nem jó az IPS? :D Kicsit megőrülök attól, hogy egy "high-end" minőségű panelt "nemjó" nak minősít itt egy két forumozó. Egy olyan panelról van szó, ami egyrészt drágább technológia, masszívabb és élethűbb színeket képvisel. Egy tvnél amit körbeülsz, fontos a betekintési szög, ami adott IPSnél elég nagy szögű. Másrészről a kontraszt messze nem minden. Az oké, hogy egy IPS-nek a fényereje nem akkora mint egy PVA pl. Viszont a színek ennek köszönhetően sokkal közelebb állnak egy természet-valósághű képhez. Ha meg sötétben TV-zel akkor nem fogod égetni a retinádat a fullos fényerővel. A kontraszt ezeknél a készülékeknél már elég nagy ahhoz, (akár IPS akár nem az) hogy élvezhető képet színeket kapjál. Nincs sok értelme annak hogy az egyik 1:100000000000 hez a másik meg 1:100000000 arányú. Emelett viszont ha hozzáérsz nem vibrál be, ha megnézed a színek tökéletesek, a fekete pedig nem megy át lilába, a fehér pedig sokkal fehérebb, és kevésbé megy át sárgába a led meleg fényereje miatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák