Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cd196

    újonc

    Kedves Fórumozók!

    A segítségeteket kérem, mert többször fél-két óra olvasgatás után sem tudom a megoldást.

    Röviden: egy Intel HD 4600-as kártyájú laptophoz (Fujitsu E754) szeretnék 4 FHD monitort csatlakoztatni (2×2-ben, kiterjesztettben) és 2D grafikára használni, Win 7 alatt.

    -- A laptop dokkolóján: 1 VGA, 1 HDMI és 2 DP kimenet van (utóbbi 1.2-es).
    -- Monitorokat 23-24"-os Dell monitorokat vennék (az alsó kettő asztalon állna, és esetenként elforgatnám 90°-kal, a felső kettő magas állványon; pl. P2314H/P2414H).

    A gond az, hogy a kereskedő a laptoppal a laborban csak 3 képet bírt életre kelteni (vagy 2 monitort és a saját kijelzőt, vagy 3 monitort). Én beérem 4 monitorral, de kell a 2×2 (tehát a 4 monitor és a kijelző együtt nem létkérdés, bár érdekel). (A laptop kijelzője amúgy 1920×1080-as.)

    A következő gondolatok és ötletek merültek fel boltokban való konzultációk során (bár a zárszó mindkét alkalommal az volt, hogy ezen a fórumon kérdezzem meg, ők is ezt tennék : ):
    -- hiába van dokkolón 4 kimenet, nem fog egyszerre annyi menni
    -- működhet a Daisy Chain, azaz 4 drágább monitor (60 helyett 80 ezer Ft/db.) DP-láncolata
    -- megoldás lehet két kimenet megduplázása egyen-egyenként

    A probléma az, hogy
    -- a drágább (DP-kimenetes, U2414H*) monitor szumma 4×20 ezerrel drágább (ha egyáltalán tényleg megoldja ezt a kérdést*),
    -- különbözetből akár megéri adapterezni, de erről hiába kerestem tuti tapasztalatokat órákon át angolul és magyarul,
    -- a Dell U2415** biztosan ad DP1.2-kimenetet, de ez még 10 ezerrel drágább (és a felbontása nagyobb, mint a kijelzőé: 1920×1200-as (16:10))
    -- és még így is tartok tőle, hogy ez fog-e rendesen menni 2×2-ben, amikor a laptop a dokkolón van (máskor meg ugye csak a saját kijelzőjén, és nem kell állandóan újra beállítani nulláról).

    Mit javasoltok-tapasztaltatok ezekből? Van-e esetleg tök más út?

    Köszönöm szépen előre is

    * Ebben a négymonitoros cikkben http://multimonitorcomputer.com/solved/displayport-daisy-chaining-of-3-or-4-monitors-quick-guide.php U2414H-t is említi, de nem tenném rá a nyakam, hogy ez képes kiterjesztett módra, lehet, hogy csak a lánc végére jó? De oda P2414H is
    ** Gyári adatlap, alul összehasonlító táblázat http://accessories.us.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=us&cs=04&l=en&sku=860-BBCG

  • cd196

    újonc

    válasz hszilard666 #1497 üzenetére

    Pár napja érdeklődtem ötleteitek felől, hogy mókoljak össze 2×2 FHD-t egy Intel HD 4600-zal (ami ugye csak 3at tud kezelni).

    Ha egy USB-s videokártyát veszek, az nem oldja meg a problémát?

    Sajna itthon csak a Delock tűnik elérhetőnek, ami UHD/4K-n csak 30 Hz-et tud 30 e Ft-ért, és HDMI-t vagy DP-t ad ki. De ha ezt használom, akkor tkp. még egy videokártyám van, nem? És az már meghajtja a monitorokat vagy az egy UHD monitort, ráadásul a laptop kijelzőjén felül, ugye? Vagyis probléma megoldva?

    Ráadásul kapható UHD monitor 4 db. U2415 árából (360 e Ft), 40" körül is, majd nézek egy mattot matt kávával. : )

    A vékony kávás monitorra: a kérdésedre jut eszembe, a Dell a U2415-re 6 mm-t ír, és hogy most ez a legkisebb; kivéve alul, ott valamiért maradt a széles káva (azért akartam a 2×2-es elrendezésben a felsőket fejreállítani).

Új hozzászólás Aktív témák