Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ndruu

    MODERÁTOR

    válasz hbruce000 #1607 üzenetére

    hbruce000: Kár lenne értük... Ha van rá még garancia, mindeképpen fordulj a Creative-hoz. Ha már lejárt a gari, akkor meg véleményem szerint a hangerő-szabályozó egységben a potméter adta meg magát.
    A Creative egyik legnagyobb hátránya ebben az árkategóriában, hogy a potméterek nagyon gyenge minőségűek. Kb. fél év után szokták elkezdeni azt, hogy hangerő módosításnál recsegnek (kontakthiba = KH). Ilyenkor a szét kell szedni (3 vagy 4 csavar.. már nem emlékszem mennyi...) és WD-40-nel egy picit meg kell kenni a potmétert (kontakt spray). Ez megoldja a problémát 2-3hónapig.
    Te esetedben komplexebb lehet a dolog, ugyanis a potméter nem KH-s, hanem egyszerűen hibás. A potméter egy műanyag tekerőből és egy fém pöcökből áll, ami végigcsúszik egy "sínen", így a változó ellenállás szabályoz [leegyszerűsítve] (ezt csak azért írom, mert nem tudom mennyire vagy képben a témában).
    Nos a probláma sztem abban nyilvánul meg, hogy a műanyag tekerő és a fém pöcök közti összeköttetés elengedett, azaz hiába tekered a műanyag tekerőt, a pöcök nem mozdul meg, ergo nem szabályoz a potméter.
    Potmétercsere, vagy meg lehet próbálkozni a ragasztással...
    Ha nem tiszta a kép, akkor keress egy olyan embert aki ért az elektonikához, vidd el hozzá a távszabályzót, és csináltasd meg...
    Sok sikert!
    Remélem tudtam segíteni.

    hetman84: Ha találsz valahol ilyet, akkor próbáld ki, aztán kiderül mennyire jó. Sajnos idehaza nem túl népszerűek a SonicGear termékei, holott lehet, hogy egész jó minőségűek. (Az árukhoz mérten...)

    Harrrr!!!!

Új hozzászólás Aktív témák