Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz MaCS_70 #53 üzenetére

    A Windows-userként definiálható felhasználók számára valóban nincs alternatívája a Windowsnak, hiszen a Linux az például nem Windows. De az személyes - vagy szervezeti IT - döntés, hogy valaki Windows userként viselkedik és belekényelmesedik a vendor lock-inbe vagy hajlandó alkalmazkodni más rendszerekhez. A szélesebb OS piacon szétnézve az elmúlt 30 év során soha akkora mennyiségű és minőségű alternatíva nem állt rendelkezésre, mint ma. S mielőtt Linux-rajongással lennék megvádolva az előző hozzászólásra visszautalva hangsúlyoznám, hogy főleg a konkurens Apple és Google rendszereiről van szó, akik egyre inkább kikényszerítik a fejlesztőket, hogy az ő OS-ükre is portoljanak szoftvereket.

    Szerintem pont nem kéne lehetővé tenni semmiféle szabályozással vagy lobbival azt, hogy a Windows-függő usereknek még tovább támogassák a "régi jó" (=legacy hulladék) oprendszerüket, ezzel a mentalitással még mindig ott tartanánk, hogy ne vezessék ki a Windows 95 támogatását, mert mennyi i386-os gép kerülne a kukákba. Időnként választás elé kell állítani a felhasználót, hogy nézzen körbe az aktuális piacon és döntse el, hogy a következő 10 évre melyik oprendszer a szimpatikus, különben örökre piacvezető marad a Microsoft. Ha ezt laza 240 millió számítógép bezúzásával meg lehet akadályozni akkor én rögtön beviszek a MÉH-telepre vagy 10-et, ezen ne múljék.

  • Rowon

    veterán

    válasz MaCS_70 #53 üzenetére

    Én laikus vagyok, még csak nem is IT területen dolgozom. Amit kemény ~2 év Linux használat alatt látok, hogy abban az esetben jelent alternatívát, ha valaki annyit ért a számítógéphez, hogy az asztalon ott a böngésző ikonja, arra katt és azon megy a F4c3book. Ennyi. Ők szerintem jellemzően az idősebb korosztály, nekik alternatíva lehet a laptopon egy Linux Mint. A fiatalokat megint nem fogja túlzottan érdekelni, mert a játékok vagy nem mennek rajta, vagy nem úgy mennek rajta, ahogy szeretnék, vagy annyira ügyeskedni kell a feltelepítéssel, hogy azt unja meg. Informatika órán megint Windowst látnak, így ott is kiesik a tanulási lehetőség. A középkorú rétegnek család mellett meg nem hiszem, hogy van arra ideje és energiája, hogy az alapokat újratanulva Linuxozzon. Így szerintem marad továbbra is egy szűkebb réteg, bár a Steam Deck fejlesztése most a játékos közösségnek is jót tett, sokat fejlődött a Proton. Én azért kíváncsi vagyok, hogy hogyan fognak változni a globális mutatószámok, a Win10 kifutása után emelkedést várok az asztali Linux felhasználóknál.

    Azt pedig személy szerint gusztustalannak tartom, hogy egy tőkeerős cég önkényesen hoz egy számomra indokolatlannak tűnő hardverkövetelményt, amire az egész világnak ugrania kell. A telemetriáról meg ne is beszéljünk.

    [ Szerkesztve ]

    Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Új hozzászólás Aktív témák