Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janeszgol

    félisten

    válasz arty #5 üzenetére

    A Sonynak egy csőd kene es akkor nem nyigna itt. Faraszto mar olvasni a vergodeset.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • kal81

    csendes tag

    válasz arty #5 üzenetére

    Mintha a CoD lenne az egyetlen játék. Jim Ryan a PS góré meg azt nyilatkozta (elvileg), hogy a cél bármiáron megfúrni a bizniszt. Most jön majd az Uncharted, meg a The Last of Us duma, de az igazság az, hogy a PS 2 megjelenése előtt pont ilyen exkluzív szerződésekkel növelték az eladásaikat. FF9-10-12, MGS2-3-4. Szóval visszanyalt a fagyi. A Microsoft meg hülye lenne nem kiadni a PS-re hisz abból hatalmas eladások lesznek majd. A boltot úgyis megoldják és ezzel csak a játékosok járnak jól. Pont. 2033 meg nem ma lesz. Vicc ami megy itt.

  • Kansas

    addikt

    válasz arty #12 üzenetére

    "régen én is ezt hittem, de az eladási adatok inkább a fifát és a codot támasztják alá"
    Hogy támasztják alá? Pont két multiplatform játék, ami az XSX erősebb hardverén elvileg jobban megy(még ha vannak is furcsaságok e téren)... Nem kétlem, hogy rengeteget eladnak belőlük, de ha valaki ezekkel akar játszani, az Xbox jobb választás...
    Nyilván a katalógus lock-in is számít most hogy van egy gnerációt visszafelé rendes kompatibilitás, tehát aki PS4-en felhalmozott magának egy csomó játékot, az nem feltétlen hajlandó elengedni őket.
    Egyelőre nem győztél meg, továbbra sem hiszem, hogy pont ezek a címek PS system sellerek lennének. Bezzeg a Horizon sorozat, vagy a Spiderman, God of War, Uncharted... tudom hogy ezek többsége kijött már PC-re is - de a Ragnarök vagy a Forbidden West nem, és nem is mostanság fog - de ezekért érdemes PS-t venni, a multiplatform játékoknak a PS a leggyengébb platformja(ha a Series S-t nem számítjuk).

    Azt el tudom képzelni, hogy ha a CoD csak PS-re nem lesz elérhető, az érv lesz a PS vásárlás ellen, de hogy most nem az dönt mellette, az is tuti, hiába generál masszív eladásokat. Plusz ha tényleg csak ez lenne a Sony baja, akkor valószínűleg elfogadta volna az MS ajánlatát.

    A CoD MW2 a maga 25-30 milliós PS-es eladási darabszámát nem csak a 30-35 millió PS5-ön teljesítette, hanem kiadták PS4-re is, aminek kb. 120-130 millió eladott példánya van... tehát kb 160 millió PS tulajból kb. 130 millió nem vette meg a legújabb CoD-ot...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • X@b3e

    addikt

    válasz arty #23 üzenetére

    Égesd el a felfogó képességed. Majd 10 év múlva, ha lejár a köztük lévő jelenleg érvényes megállapodás, és az MS lesz olyan hülye (nem lesz, mert nem a pénze ellensége), hogy nem ad ki száni péess verziót. Esetleg olyat, ami 2 hónappal korábban csak oda jelenik meg. Gyengébbek (te) kedvéért.. Rántsd vissza magad a földre. Örülök, ha most szembesültél, hogy speciel a te felfogó képességed nem üti meg az átlagot sem. Ne köszönd meg, szívesen! ;) Magadat sajnálhatod is. Okkal.
    Azt csinálnak a pénzükből vett kiadóval, amit akarnak. Fájdalmas és nagyon unalmas még mindig a sony és a sonys vérpistik ez irányú sírása.

    ... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

  • X@b3e

    addikt

    válasz arty #25 üzenetére

    Ez színtiszta üzlet. Minden eladott licensz bevétel, és elég sokan játszanának psről továbbra is. Ehhez nem kel túl nagy szellemi képesség, még a tiéd is elég lehetne akár.
    Ajánlották, hogy a meglévő megállapodás maradna, 10 évig garantálják.
    Nem én, hanem a tulajdonosa dönti el, hogy mit tesz a birtokában lévő kiadóval. Pont ezért is vagy vicces a sonyval együtt.
    Engem ez a hiszti egyáltalán nem zavar a végkimenete miatt, cod-ot eszembe nem jutna konzolon játszani. Egyedül a 3-al játszottam xboxon, mert az nem volt semmi máson.
    Arra venni kell egy pc-t. Még jó, hogy finansziroztad az oktatásom és így megtehetem. (Egyúttal neked is jó, különben miből vonnák a segélyed)

    ... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

  • nonsen5e

    addikt

    válasz arty #29 üzenetére

    Google -> "Sony exclusives" -> vond le belőle a first party játékot, és kapsz egy nem-üres halmazt.

    Én különösen a Square Enix játékokat (Final Fantasyk) sérelmezem mostanában, de feltételezem azt az SE teljesen magától döntötte el, hogy csak PS-re adják ki, hiába könyörgött nekik a Sony, hogy ne tegyék - és véletlenül sem a Sony adott nekik egy zsák pénzt ugyanúgy ahogy az Epic is szokta azt utalni a fejlesztőknek a store exkluzivitásukért.

    Exkluzív DLC-k?
    CoD?
    Hogwarts Legacy?

    Az Acti a saját hatáskörében dönthet a következő CoDról... kivéve ha aláírtak egy szerződést, hogy 20 évig XBox exkluzív lesz a CoD, az alatt a Sony 3x csődbe megy, utána meg dönthet az Acti bárhogy, az a döntés az lesz, hogy jön a CoD XBox-ra, mert nem lesz más. :DDD Én ettől a szituációtól nem félek, de itt ezt vizionálja mindenki, hogy a Sony csődbe megy két nap alatt CoD nélkül, azt meg ideiglenes exkluzivitással is el lehet érni, nem csak a teljes megvásárlással.

    [ Szerkesztve ]

    D4 klán: HunPH - invért privát rám

  • X@b3e

    addikt

    válasz arty #29 üzenetére

    Amúgy pont erről van szó. 20. cikk, még meg sem történt semmi végleges bejelentés/felvásárlás, a sonyd meg már fél éve sír emiatt. Szánalmas :))

    Reggie0 Nyilván van az a (biztos) pénz, a bizonytalanabb bevétel helyett, ami miatt érdemes leszerződni. Vannak saját studiók, befolyásolhat pillanatnyi anyagi helyzet, előre lekötött szerződés x termékre és számtalan ok lehetséges. A legtöbb esetben konkrétan valakinek fejlesztik ezeket, általában nem egy sokadik részénél járó brand x-ik részétől lesz valami exkluziv. Most ebbe nyilván nem tartoznak azok az esetek, amikor előre meghatározott ideig nem jelenik meg valami más platformra

    ... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

Új hozzászólás Aktív témák