Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz janeszgol #6 üzenetére

    Akkor minek olvasod? Vagy le vagy kötve muszájszékbe és elvették az egered, hogy nem tudsz más cikkre kattintani olvasás céljából?
    Én se értem, hogy miért pont a CoD a mesebeli csodajáték amiek hiánya összetörné a Playstation játékosbázisát, de hát én nem is birtoklok 6 évnél újabb CoD-ot semmilyen platformon, és az se jutott eszembe soha, hogy shooter-t játsszak kontrollerrel...
    Azért van ott az Activision-Blizzard-nál egy Blizzard részleg is, aminek szerintem a fontosabb játékai vannak a CoD-nál: Diablo sorozat, WoW, Overwatch például, amikről szó se esik a deal kapcsán valamiért, pedig gyanítom többen játszanak velük, mint a CoD-dal.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • arty

    veterán

    válasz janeszgol #6 üzenetére

    igen, játékosként az lenne a legjobb, ha nem lenne az MS-nek konkurrencia :D
    rendesen képben vagy :D

    #7 Kansas
    "szerintem a fontosabb játékai vannak a CoD-nál: Diablo sorozat, WoW, Overwatch például, amikről szó se esik a deal kapcsán valamiért"

    igen, "szerinted" :) de az eladások egy cég esetén fontosabbak, azt pedig a COD hoz "jelenleg" és "évente", sajna ez a realitás. diablo és overwatch nélkül valszeg meglenne a PS, ezért nem is említik meg....

    "Azért nekem van egy olyan gyanúm, hogy abból a 42%-ból kb. senki se a CoD miatt vett PS-t, hanem leginkább az exkluzívok miatt, és ha már volt PS-e, hát arra vette meg a CoD-ot is, ne felejtsük el, hogy a PS5 felhasználóbázisa nagyjából a duplája mint a XSX+XSS együtt véve, és mióta felfutott a gyártás, egyre húz el..."

    régen én is ezt hittem, de az eladási adatok inkább a fifát és a codot támasztják alá... (nem véletlen jönnek a ps exkluk immár pécére is - kell a plusz eladás, nem fogynak "elég jól" :( értsd: nincs 1:1 attach ratio, ez nem nintendo konzol, zeldával ;) )

    #8 Mr X
    :R
    és ez ennyire egyszerű.

    #10 kal81
    tévedés, nem "ilyenekkel", hiszen nem vették meg a squaret, konamit - így lett végül később FF és MGS a másik platformokra is :)
    az MS-nek nagyon kellenének szerintem a konzoleladások is, elvégre ha 5x annyi PS van a nappalikban, akkor 5x annyian költenek a sonystoreban....
    "ezzel csak a játékosok járnak jól'" - rövid távon, talán. de már középtávon is kérdéses, hogy az MS menedzsment hazavágja-e végül a COD/stb szériát, hosszútávon meg kérdés h a sony "beledöglik-e" a COD/stb esetleges hiányába.

    ami nekem fura az egészben, hogy MS-nek van 69 milliárdja, de azt ezekszerint semmiképpen nem akarja házon belüli fejlesztésekbe ölni... (oké, tudom: matek/biztos vs rizikós siker, stb)

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • Kansas

    addikt

    válasz janeszgol #18 üzenetére

    Nem igazán. Veled ellentétben tőlük érdemi érveket és időnként új infót kapok. :R

    Te csak nyígsz, hogy miért tart ki még mindig a téma, de csak ideesz a fene újra és újra, trollolo... ha a Sony "vergődését" fárasztó olvasni, akkor a te vergődésedet hatványozottan az. A Sony-nak legalább érdeke fűződik a dologhoz...

    Az meg hogy nem írja alá az MS által felkínált megállapodást... esetleg nem lehet hogy az neki nem feltétlenül előnyös? Nem tudjuk, mi van benne, a MS bizonyos részeket(nyilván a saját üzleti érdekében) kihúzatott belőle...

    Ennek az egésznek nem azon kéne múlnia, hogy a Sony mit ír alá vagy mit sem, ők megfogalmazták az aggályaikat a felvásárlás versenytorzító hatása kapcsán, innentől kezdve a versenyhatóságok dolga dönteni hogy azokat megalapozottnak tartják-e vagy sem, engedik-e a felvásárlást vagy sem, mennyire hisznek azokban az ígéretekben amiket a Microsoft tesz, hogy nem fog visszaélni a vélt/valós fölényével ami a felvásárlás kapcsán jön(ne) létre, illetve mennyire tartják azokat elegendőnek.

    De nyilván itt a MS az áldozat, mindenki tudhatja, hogy a mostani pozíciójukat is úgy foglalták el hogy soha nem éltek vissza a piaci erőfölényükkel senkivel szemben... ;]

    És nyilván csak azért képviselhetem az álláspontom, mert történetesen PS vásárló vagyok... ezt hívják úgy, hogy személyeskedés...
    De tegyük fel, hogy az álláspontom összefüggésben áll az érdekeimmel... akkor azt hogy magyarázod, hogy ezen álláspontom mellett Microsoft tanúsítvánnyal rendelkező rendszermérnök vagyok, és az elmúlt 18 év túlnyomó részében Microsoft termékek supportjából éltem és élek ma is... de persze, a legtöbbet a latban az a pár százezer forint nyomja amit PS-re és a rajta futó játékokra(amik közt a CoD egyik kiadása sem szerepel) kiadtam... brilliáns logika...:W

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák