Hirdetés

Megjelent a Fedora 14

Fedora-logóTegnap megjelent az általában félévente frissített Fedora Linux-disztribúció Laughlin kódnéven fejlesztett 14-as kiadása. A Red Hat által szponzorált, nyílt forráskódú operációsrendszer-csomag új változata a hétköznapi felhasználónak kevés újdonságot tartogat, inkább a fejlesztőket és rendszergazdákat hozhatja lázba.

A 14-es Fedora az átmeneti GNOME 2.32-es verzióra épül, mely a következő, 3-as főverzióra való felkészülés jegyében inkább architekturális változásokat, mint látványos újításokat hoz. A csomagba belekerült a virtualizált gépek kezelésére és a QEMU virtuális gépek elérésére használható Spice (Simple Protocol for Independent Computing Environments). Új az LLVM-alapú D-fordító, a frissített Python-stack, a Rakodu Star Perl 6 implementáció, illetve az, hogy a disztribúció ismét azonnal elérhető az Amazon EC2 cloudszolgáltatásban. Az újdonságok teljes listája – angol nyelven – a hivatalos bejelentésben olvasható.

Az új kiadás letölthető a Fedora-projekt oldaláról.

Azóta történt

  • Megjelent a Fedora 15

    Az is kiderült, hogy a következő kiadás Jules Verne után a Verne kódnevet kapta.

Előzmények

  • Megjelent az openSUSE 11.3

    Az új kiadás nem hoz látványos újdonságokat: javult a netbooktámogatás és frissültek a komponensek.

  • Nem készül táblagépes kiadás az Ubuntuból

    A Canonical alapítója cáfolta, hogy a cég dolgozna ilyen verzió fejlesztésén. Inkább a netbookokra és egy „lájt” rendszerre koncentrálnak.

  • Megjelent a Fedora 13

    Majdnem pontosan a tervezett menetrend szerint, fél évvel a korábbi kiadás után megjött a frissítés.

  • Vörös Csillag az új Linux neve

    A teljhatalmú párt- és országvezető elrendelte, hogy legyen saját operációs rendszere Észak-Koreának, és lett is.