Aktív témák

  • Mtbsrác

    senior tag

    Egy igen érdekes problémám van.

    Adottott ugye a WINE nevü progi azalatt is a Counter-Strike Source (steamen).
    Telepítettem én simán és Play on Linuxal is) de
    A gebasz a kövi.:

    (Próbált rendszerek: 11.04, 11.01 beta2 és már disztribúciók de a hiba mindnél ua.)

    - Feltelepítem a rendszert majd a wine-t meg a steamet és a cs-t. Eddig okés!
    Elindítom mindenféle rendszerhozzányúlás nélkül megy is a játék de nagyon életlen tompa színekkel, táj szinte láthatatlan vagy túlságosan fényes, meg akad is azért de nem vészesen. Wine-ba még direktx-et is felraktam eredmény változatlan.

    A probláma most következik!!
    Teljesen mind1 milyen ATI vidkari drivert teszek fel hozzá kb 3-4perc játék után csontra lefagy az egész vagy ha szerencsémvan akkor CRTL+ALT+F1 majd CTRL+ALT+DEL billcombóval újratudom indítani. Viszont a színek megjavulnak fps is lesz rendesen ahogy kell.
    Próbált driverek:
    - Zárt, linux kínálta
    - Ati weboldalán megtalálhat nyílt meghajtó
    - Szoftverbázisban található X.Org
    - Vmi Mesa OpenGL meghajtó.

    Vagy 10x raktammár újra őket csakhogy megtaláljam a normális drivert/beállítást hogy menjen végre.

    Kérdésem azlenne milyen csak OPENGL drivert tegyek fel hozzá hogy működjön a játék rendesen. Márha létezik kimondottan ilyen. Más 3D-s cucc egyáltalán nemérdekel még a felhasználó felület is vissza van véve hagyományos gnome-paneles felületre.
    Hogy játékra ott a windowsos dolog hagyjuk kérlek ez az egy játék miatt nemakarom fent tartani.
    Köszönöm.

    Ui.: lehet kártyát kéne már cserélni? (HD2600XT)
    Vasam: P5K, 1TB hdd, 2odd, 22"tft 2gb ram.
    Winalatt anno semmi gondom nemjelentkezett.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák