2014. október 31., péntek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

(#10501) pc-user válasza dbius (#10500) üzenetére

pc-user
(senior tag)

Köszi, megpróbálom...

...hát ez nem jött össze: a hibaüzenet maradt a régi: nincs jel.
Cseréljem le a kártyát egy újabbra?

[ Szerkesztve ]

(#10502) Feketelyuk válasza dbius (#10499) üzenetére

Feketelyuk
(kvázi-tag)

Most a kövekzőket írja ki:
Adding Compiz/beryl compatibility mode
/usr/bin/mercury: line 43: java: command not found

[ Szerkesztve ]

(#10503) dbius válasza pc-user (#10501) üzenetére

dbius
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nem kell lecserélned.

Nézz be a /var/log/dmesg nevű fájlba, és rakd be ide a fájl tartalmát (de használd a kód gombot ehhez a hozzászólás szerkesztésénél, hogy normálisan lehessen átnézni)

Vagy töltsd fel a dmesg fájlt valahová és linkeld be ide.

Szerk:

Feketelyuk: a Hibából egyértelmű, java gondja van. Van feltelepítve java? Valószínűleg nincs. Csomagkezelőben (ubuntu - synaptic, kubuntu - adept manager) nézd meg, és a sun-java6-jre, sun-java6-bin, sun-java6-plugin hármast telepítsd fel, majd ezt követően próbáld újra elindítani a programot.

[ Szerkesztve ]

(#10504) simonzé

simonzé
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ubuntu. WÁÁÁÁÁ!
NGabornak küldtem ezt a mailt, de talán közérdekű is lehet, szóval bemásolom ide:

"Gáborom, fogd le nyugtalan kezeimet!
Leszedtem az Ubuntu 8.10-et, tegnap és ma is felraktamWin alá külön partícióra. Megy is minden szépen, NODE! Javasolja a frissítéseket, meg valami spéci meghajtót az Nvidia kártyámhoz. Engedélyezem, a rendszert kicsit személyre szabom, háttérkép, pár program, letöltése, miegymás - csak úgy user szinten, nem agyalok én sokat. Mi a franc? A Skype hibát jelez? Nem felel meg neki a system. pfff. Közben feltelepülnek a programok, aztán kiírja, hogy megszakította a webkapcsolatot. Mi a faszért????? Mindegy, a frissítések miatt Restart kell neki, hát megkapja.
A folyamatjelző szerint a boot process rendben halad, amint végig ér a narancssárga csík bejön valami szöveges felület, és kéri a felha. nevemet. Be is írom, bár a számok helyett csak "[6_"-okat jelenít meg ha a numerikus padot használom. Sebaj, beírom a felső számsoron, eddig oké, enter
Kéri a jelszavamat. Írnám én, de ez a rohadék semmit sem érzékel, csak az entert. aztán már bármit beírhatok, a prompt nem jelenik meg előttük, és 2-3 mp mulva egy hibaüzenet jelentkezik miszerint nem jó a jelszó. Hát hogy a tüdőbe lenne jó, ha egyszer nem érzékeli a billentyűleütéseket?????
Tököm tele van az ubuntuval. Én megpróbáltam laikus szint fölötti tudással használni, de a 8.10 nem megy. Én nem várom megint végig a telepítést harmadszor is, tudván hogy 15 percnyi beállítás majd újraindítás megint egy használhatatlan rendszert eredményez majd. Tudsz segíteni, hogy ne adjam fel évekre a reményt az Ubuntuval kapcsolatban?
Most épp felrobbanni készülök. A 8.04 soha nem csinált ilyen marhaságot.
Üdv:
z."

"You are here for a good time... not a long time" /Colin McRae/

(#10505) ngabor2 válasza simonzé (#10504) üzenetére

ngabor2
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

én erre pü-ben kb. azt válaszoltam, hogy ha a 8,04 lts jól működött, akkor használd azt.

bár nálam egy gépen a 8.10 is oké, ennyiből meg nem tudom mondani a hiba okát.

Rami, te vagy itt a legegyvonalba... - Samy - Sianis megtömött egy pónit :D - palackozott olajradiátor - gründenzátor - Hopp, SMS

(#10506) pc-user válasza dbius (#10503) üzenetére

pc-user
(senior tag)

[C][/C]

(#10507) pc-user válasza dbius (#10503) üzenetére

pc-user
(senior tag)

Egy kis technikai problémám akadt, de rövidesen folytatom. Addig is köszönöm türelmedet.

(#10508) Dark Archon válasza simonzé (#10504) üzenetére

Dark Archon
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Hát igen, én is gondolkoztam, hogy feltelepítem a 8.10-et, de olvasgatva az itteni szívásokat, inkább a 8.04.1 LTS-t tettem fel, nincs is vele semmi probléma. A friss eresztéseknek ez a hátránya, kell idő, míg orvosolják a gondokat (de ez mondjuk minden OS-nél így van).

MÁS, kérdés: EZ a játék megy nálatok Ubuntu alatt Firefox-ból? Mert hiába telepítettem az Adobe Flash-t, semmim nincs, csak egy szürke téglalap.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-2500K - GTX 760 - 8Gb - Windows 7 x64 | BF4: DarkArchonHUN

(#10509) Kephamos

Kephamos
(PH! addikt)

A net probléma továbbra sem oldódott meg. Valszeg nálam van a probléma. Próbáltuk megnézni hátha valami driverrel van probléma és akkor jött a nagy meglepetés: az eszközmeghajtók tök üres. "ezen a rendszeren nincsneke használatban zárt eszközmeghajtók."

(#10510) Kicsirics77 válasza Kephamos (#10509) üzenetére

Kicsirics77
(PH! kedvence)

ki találkozott már azzal a problémával ibex alatt,hogy nem áll le csak vár és vár
valami alsa probléma lesz de egyelőre a gutsy-t használom mert itt minden tökéletes
nem nagyon volt időm az ibexel foglalkozni
ha van valakinek ötlete akkor azt szívesen venném mert elég idegesítő,hogy sem ujra indulni nem hajlandó sem pedig leálni
konfig az adatlapomon

(#10511) tomtyi válasza Feketelyuk (#10461) üzenetére

tomtyi
(PH! addikt)

esetleg alt+F2 és beütöd, enter

Hobbyjúzer vagyok. “People liked NASCAR because the constant crashes made it exciting, and this gave me an idea...” Bill Gates on Microsoft Windows

(#10512) Vladi válasza simonzé (#10504) üzenetére

Vladi
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

+1 8.04. Még 3 évig karbantartott. Ha működik, használd azt.

Egyébként ez grafikus felület hiba lesz. Amikor a drivert telepítetted, szerintem akkor csúszott el valami. :(
Szerintem kicsit gáz, hogy ezeket a guikat erőltetik ubiék. Amikor működik akkor, ok, ha meg nem akkor van a pánik. :(

Ha terminálon jelentkezel be, márpedig itt az történik, akkor nem látod a jelszót! Még a csillagokat sem mutatja. Attól az még oda be van írva. Ha sikerül bejelentkezni a #1 hszben lévő reconfigure vagy milyen paranccsal próbálhatnád beállítani a drivert.
Amúgy milyen kártya ez?
A blogomban írtam ezt, azt arról, hogy mi van, ha nincs X.
Azt az írást is gatyába kéne már rázni. :))

Ha ennyi esze nincs valakinek, akkor mire okos?

(#10513) Vladi válasza Dark Archon (#10508) üzenetére

Vladi
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Isteneeem! :O Beteg flash játékok. :DDD

Nekem megy 3.02.-es firefoxszal, és Fedora 9-el. Nemtomhanyas falshel.

Ha ennyi esze nincs valakinek, akkor mire okos?

(#10514) tomtyi válasza Dark Archon (#10508) üzenetére

tomtyi
(PH! addikt)

melyik flasht? nálam megy. adobe-flashplugin 10.0.12.36-Intrepid2

(#10510) Kicsirics77: nálam is volt ilyen le nem állás.

[ Szerkesztve ]

Hobbyjúzer vagyok. “People liked NASCAR because the constant crashes made it exciting, and this gave me an idea...” Bill Gates on Microsoft Windows

(#10515) Mr. Blue

Mr. Blue
(lelkes újonc)

1360x768 felbontású LCD TV-vel van összekötve laptop DVI-HDMI kábellel. ATI Radeon X1600 videokártyám van. Az a problémám, hogy 2560x800-as felbontásra vált, amikor úgy van beállítva, hogy a kijelző mellett jelenjen meg a TV képe (asztal kiterjesztése a kijelzőre), ha pedig beállítom 1360x768-ra, akkor átvált klónozásra, és mindkét kijelzőnek ez lesz a felbontása. Ez mitől lehet, ill. mi lehet a megoldás?

(#10516) zodo

zodo
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Sziasztok!

kb. 2 hete foglalkozom linuxal (pontosabban a 8.10-es ubuntuval ,ami elsőre tökéletessen felment és azóta is müködik) ,de mivel még nem kaptam választ #10368 óta, ismét megkérdezném.

Panel(ek) szövegkörnyezetét szeretném átszínezni,erre van lehetőség?

(#10517) Ziog válasza zodo (#10368) üzenetére

Ziog
(fanatikus tag)

Létezik egy Gnome Color Chooser

sudo apt-get install gnome-color-chooser ezzel tudsz rajta változtatni

(#10518) Ziog

Ziog
(fanatikus tag)

Lenne egy olyan gondom, ami eddig nem is tűnt fel. Kikapcsoltam a wifit a notebookon és mikor visszakapcsolom, ezt nem veszi észre az Ubi. Azt írja a kezelőben, hogy vezeték nélküli hálózat letiltva. Jobb gombbal ha rámegyek a network-manager ikonjára, akkor szürkén jelenik meg az, hogy vezeték nélküli hálózatok engedélyezése. Kézzel vissza lehet ezt kapcsolni? Bár jobb lenne, ha a gombbal működne. Ugyanazzal a gombbal lehet bekapcsolni a bluetooth-t az megy rendesen.

(#10519) zodo válasza Ziog (#10517) üzenetére

zodo
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Köszönöm Ziog !

Azt hiszem fent van,de hol is tudnám ezt állítani? :B

óóó a szememet kiszúrta ,mégsem láttam,most már megvan!!!

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#10520) GD válasza Mr. Blue (#10515) üzenetére

GD
(PH! addikt)
LOGOUT blog

nekem anno úgy sikerült két monitoros módban, igaz nvidia kártyával, más-más felbontást használni, hogy kézzel szerkesztettem az xorg.conf-ot és fixre beírtam a felbontásokat/frekvenciákat mindkér monitor section-hoz

(#10521) zoltanz

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Felhúztam élesben a Linux Mint Fluxbox 5 Elyssa -t ez már végleges kiadás, szokás jó minőség, problémába nem ütköztem. A Wifit, internetet nem próbáltam, mert azt Puppy Linux -al megoldom a biztonság miatt. Csak 1,6 GB -ot foglal az egész Ubi így.

Itt megtalálható:

[link]

[ Szerkesztve ]

Minél mélyebben ásunk a múltba, annál távolabb látunk a jövőbe. (minden kérdésre válaszolok, csak ez 1-2 hónap néha)

(#10522) olloczky

olloczky
(tag)

Sziasztok!

Az miért van, hogy miután feltelepítem a videokártya driverét 1028*768-as felbontáson csak 60 Hz-re tudom állatni a képernyőt. Így kifolyik a szemem. Valakinek ötlet?

üdv: olloczky

Microsoft gives you Windows..Linux gives you the whole house :-)

(#10523) Mr. Blue

Mr. Blue
(lelkes újonc)

Olyan problémám van, hogy eltűnt a panel a legutóbbi indításkor. Valószínűleg valamelyik programmal együtt eltávolíthattam valamit, ami a panelek megjelenítéséért felel. Alt + F2 - re nem reagál. Így hogyan tudom elindítani a Synapticot, hogy visszategyem, ill. mit keressek?

[ Szerkesztve ]

(#10524) Lenry

Lenry
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

adott egy öregecske laptop
HP Omnibook XE2 - 500as Mobil Cerka, 64 MB SDRAM, 4GB vinyó...
érdemes erre, így, ebben az állapotában rátenni egy Ubuntut, vagy muszáj lesz RAMot venni?

plusz vennék bele egy ilyen kártyát fel fogja ismerni az Ubi?

"Kár volt rád pazarolnom ezt az 1 percet, máris utállak" - csƵ random hülyegyereknek | VW Passat 1.9TDI :)

(#10525) CHIPman

CHIPman
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Hali mindenkinek.
Segítségre lenne szükségem.
Megpróbáltam feltenni az Ubuntut a gépemre, és a kézi partícionálóval be is állítottam mindent amit tudtam, de egy dolgot nem sikerült. ez pedig a csatolási pont(mountpoint).
Ezek a partíciók lennének(ilyen sorrendben):
Jelenlegi XP partíció>Ubuntu ext3(18594MB)+swap(2500MB)
Vista partíció(~31GB)
Oprendszer nélküli partíció(~250GB)
A kérdés az lenne, hogy így jó-e a sorrend(a 250GB-ost és a Vista partícióját nem szeretném bántani, az adatok maradnának a jelenlegi helyükön, csak az XP partiját alakítanám), és hogy mik a csatolási pontjai az egyes partícióknak.
A segítséget előre is köszönöm. :R

(#10526) sh4d0w válasza Lenry (#10524) üzenetére

sh4d0w
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Hááát... a RAM is kevés, a lemezterület is, sima Ubuntut nem fogsz tudni rátenni. A blogomban lévő írást használhatod alapként, hogyan lehet egyesével felépíteni a rendszert, de ne GNOME-ot rakj rá, hanem XFCE-t, vagy még inkább Fluxbox-ot - utóbbi elég macerás.
Ha nem ragaszkodsz az Ubuntuhoz, akkor Damn Small Linux, vagy Puppy.

olloczky: videokártya drivert rakd fel.

[ Szerkesztve ]

http://takedown.blogolj.net - Takedown The Core | "I can't french" | Being a target means being on the internet. End of line.

(#10527) Lenry válasza CHIPman (#10525) üzenetére

Lenry
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

a Linux rendszerpartíció csatolási pontja / (egy perjel)
a többit hagyd, majd beállítja magának az Ubuntu (amúgy /media/<partíció neve> lesz a csatolási pont)

sh4d0w: és 256MB RAM-al? csak Firefox+aMSN-re lenne használva

[ Szerkesztve ]

"Kár volt rád pazarolnom ezt az 1 percet, máris utállak" - csƵ random hülyegyereknek | VW Passat 1.9TDI :)

(#10528) CHIPman válasza Lenry (#10527) üzenetére

CHIPman
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Köszi. És akkor a nem módosított partíciókon az adatok maradnak ugye?
Amúgy meg ahogy tudom, az Ubuntu rendszerigénye 256MB RAM és 4GB szabad hely minimum.
@sh4d0w: olloczky már feltelepítette a drivert, írta is.

[ Szerkesztve ]

(#10529) sh4d0w válasza Lenry (#10527) üzenetére

sh4d0w
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Akkor mehet sima Ubi, de akkor se a teljes rendszert rakd fel, hanem mini.iso-ról indulj. Nekem sima CD-ről felrakva a rendszert 4.25 gigát foglal, külön van még ezen kívül a swap és a home.

http://takedown.blogolj.net - Takedown The Core | "I can't french" | Being a target means being on the internet. End of line.

(#10530) CHIPman válasza sh4d0w (#10529) üzenetére

CHIPman
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

A mini iso rendszere miben különbözik az eredetitől?

(#10531) Lenry válasza sh4d0w (#10529) üzenetére

Lenry
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

a mini isot hol tudom beszerezni?

(#10532) CHIPman

CHIPman
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

[link] ;)
Gondolom ez az, ha nem akkor sorry.

[ Szerkesztve ]

(#10533) sh4d0w

sh4d0w
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Válasz mindkettőtöknek: csak egy alaprendszer, amivel internetről lehet telepíteni a disztribúciót. Előnye, hogy csak az kerül fel, amit felraktok, és mindenből a legfrissebb csomag. Innen letölthető.

(#10534) Lenry válasza sh4d0w (#10533) üzenetére

Lenry
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

10 mega? hehe... ez tényleg elég mini... :DDD

jól van, akkor veszünk RAMot, meg akkor ez... köszi a helpet :R
bonyolult összeválogatni, hogy mi kell, vagy azért szól a telepítő, hogy "ezt azért rakd fel, mert tuti kelleni fog"

[ Szerkesztve ]

(#10535) sh4d0w válasza Lenry (#10534) üzenetére

sh4d0w
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Nem szól, nézd meg a blogomban a saját ubuntu készítéséről szóló írást.

(#10536) Mr. Blue

Mr. Blue
(lelkes újonc)

#10523 - ra nem tudjátok a megoldást?

(#10537) Gambit válasza ngabor2 (#10330) üzenetére

Gambit
(őstag)

Szia!

Na, most lenyomattam a két parancsot, és ez lett:

glxinfo | grep direct
X Error of failed request: BadRequest (invalid request code or no such operation)
Major opcode of failed request: 143 (GLX)
Minor opcode of failed request: 19 (X_GLXQueryServerString)
Serial number of failed request: 10
Current serial number in output stream: 10

glxinfo | grep vendor
X Error of failed request: BadRequest (invalid request code or no such operation)
Major opcode of failed request: 143 (GLX)
Minor opcode of failed request: 19 (X_GLXQueryServerString)
Serial number of failed request: 10
Current serial number in output stream: 10

A videokari egy 4870-es. Ezek nem túl jó hírek, ha jól sejtem. :)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#10538) sh4d0w válasza Mr. Blue (#10536) üzenetére

sh4d0w
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Jobb klikk a meglévőre, majd új panel hozzáadása.

(#10539) sh4d0w

sh4d0w
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Full Circle magazin 17.száma már magyarul is!

(#10540) Mr. Blue válasza sh4d0w (#10538) üzenetére

Mr. Blue
(lelkes újonc)

Nincs meg egy panel se. 1 volt, de már nincs.

(#10541) Feketelyuk

Feketelyuk
(kvázi-tag)

A nemrégen feltelepített legújabb UBUNTU 8.10 ver sikeresen működött addig...
(közben sikerült feltelepíteni commandert, MSN-t, SKYPE-t) amig a prg.
el nem kezdett nyavajogni, hogy az ATI drivert frissitsem ((A9550)).
Letöltöttem CSAK és hagytam az asztalon.
Egy következő ujrainditáskor már nem indúlt el!
A driver 64bites volt...
Jogos volt ez az eljárás az UBUNTU részéről? )tudom, én voltam a balfácán...) :W

(#10542) sh4d0w válasza Feketelyuk (#10541) üzenetére

sh4d0w
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Gondolom akkor a rendszer is 64 bites volt. Kár azzal szívatni Magad, sok a gond a 64 bites rendszerekkel - legalábbis desktopon biztosan.

(#10543) Feketelyuk válasza sh4d0w (#10542) üzenetére

Feketelyuk
(kvázi-tag)

A rendszer 32bites!
:Y

(#10544) sh4d0w válasza Feketelyuk (#10543) üzenetére

sh4d0w
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Hmm... 32 bites rendszerre 64 bites driver?

(#10545) Feketelyuk válasza sh4d0w (#10544) üzenetére

Feketelyuk
(kvázi-tag)

Ja... :W
Elaludhattam... :DD
De mindent ujra felépítettem, csakhát ez már a hülyeség magasiskolája... :C

[ Szerkesztve ]

(#10546) ~Ph'vEscha

~Ph'vEscha
(fanatikus tag)

Szeretném kérni valaki segítségét !

Nem tudom elindítani az ubuntu legújabb *.10-es asszem verzióját .

Se live módban , se install módban , de még a memtest része sem megy .

Bejön a menü , kiválasztom hogy mit szeretnék , utána 1-2 percig megy a töltőcsík és utána semmi nem történik , olyasmit ir ki , hogy : (soft reset failed , hardvare not ready)

Fél percenként kiirja mégegyszer és igy tovább...

Lehet hogy túl új hozzá a gépem? Vagy valami nem stimmel a biosban?

Uj nickem : Phvhun

(#10547) Forest_roby

Forest_roby
(őstag)

HI,

hosszu kihagyas utan most telepitettem egy 8.10 -es ubuntut a gepemre.
nezegetem az ubuntu guide -ot sources.list -ert, hogy codekeket tudjak telepiteni (, meg hasonlo programokat, amik esetleg nincsenek bent az alap sources.list -ben).
kimasoltam innen (http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Intrepid) a sources.list -et, de az update utan hibauzenetet kaptam, par sor/cim nem volt jo. egyebkent nem is szamitottam, hogy jo lesz, csak gondoltam proba, cseresznye.
tudtok nekem adni egy jo sources.list -et?

koszi

Forest

ui.: nem olvastam vissza a forumban, bocs ha volt errol szo 10hsz -el ezelott.....

[ Szerkesztve ]

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#10548) zoltanz válasza sh4d0w (#10526) üzenetére

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Egyetértek, de Damn Small Linux nálam meg sem nyikkan. Pedig kiváncsi lennék milyen a Puppy -hoz képest, művelődök még a témakörbe egy kicsit, lehet valamit én elszúrok el csak.

Minél mélyebben ásunk a múltba, annál távolabb látunk a jövőbe. (minden kérdésre válaszolok, csak ez 1-2 hónap néha)

(#10549) Mr. Blue

Mr. Blue
(lelkes újonc)

Tudok csinálni valamit, ha eltűntek a panelek? Telepítsem újra ezért? Olvasgattam ezzel kapcsolatban máshol is, pl. egy másik fórumon nem találtak megoldást.

(#10550) CHIPman

CHIPman
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Valaki pls segítsen!
Feltettem az Ubuntut a leírtak alapján, és most nem kínálja fel bootmenüben a Vistát! Miért?
szerk.: Ubuntuból meg engedi nyitni a meghajtókat, tehát az adatok nem vesztek el. Hogy tudnám hozzáadni a bootmenühöz a Vistát?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.