Új hozzászólás Aktív témák

  • Retro DJ

    aktív tag

    válasz vecsepapa #7177 üzenetére

    Mielőtt LPG-ben gondolkoztam volna, gondoltam erre az alternatívára is.

    Nekem egyértelműen nem érte meg. Felesben jóval többet fogyasztott az autó, valamint a téli hidegindításokat sem csípte, akkor csak az 1/4-3/4 arányban volt használható (legalábbis nekem).

    A kettő árkülönbözete és a túlfogyasztás együtt (még pöpecül beállított rendszerek esetén is) nem éri meg, mert ugyanannyira, vagy egy picit többre jön ki, mint a B95.

    Aztán jön a vesződség az átállással. Míg korszerűbb lambda vezérelt rendszerek valamilyen szintet utána tudnak menni a 50%-os keverésnek, addig a karbis rendszert fúvókázni kell. Aztán, ha egy kúton nem lesz E85, akkor meg szépen túl dús lesz a keverék, zabálni fog mint az állat.

    Faviba max. rendszertisztítás szándékkal önteném, de legfeljebb 10% arányig.

    (Persze más volt a helyzet, amikor 2009 végén 2010 elején még bőven 100 Ft a különbség a két üzemanyag között. Akkor kb. 10-15%-ot lehetett fogni, és az autó is környezetbarát módon tudott üzemelni. De rossz nyelvek szerint a MOL-nak nem tetszett, hogy egyre többen töltögetik és kormányzati úton korrektül elintézték az E85 témát :( )

    Retro

Új hozzászólás Aktív témák