Új hozzászólás Aktív témák

  • Aliszalámi

    tag

    válasz azbest #109 üzenetére

    "Az pedig, hogy sosem elég semmire a rengeteg beszedett adó, talán orvosolható lenne azzal, ha kevesebbet lopnának."

    Jajajajaj... Hagyjuk már ezt a azénincspézmelopnak'. Drágák az állami tenderek? Mert kiírják, hogy xy-t csináltak x milliárd, az egyszerű ember meg csak sápadozik. Szerintem az EÜ félig-meddig piacosítása bebizonyította, hogyha piacai alapon megy pl a labor meg a betegszállítás az semmivel sem olcsóbb és semmivel sem minőségibb, mintha állami alkalmazottak látják el.
    Na próbáld ezt összerakni.

    Azért nincs pénz, mert vásárlóerő arányosan drágább a technológia, mint ott amilyen szinthez ezt az egészet mérni szoktuk (Ausztria). És már nagyon régóta nem arról van szó, hogy milliókat visznek ki nokiás dobozban a BKVtól.

    "Viszont gyaníthatóan nem erről van szó, hanem arról, hogy a hivatal másképpen akarja besorolni ezt a tevékenységet, mit ahogyan az uber és ezért követel rajtuk olyan adókat és szabályokat, amiket természetesen nem követnek az uberezők. Ha követnék őket, akkor taxisok lennének."

    Az a baj, hogy a törvényileg eddig elnézett és nem szabályozott carsharing-en pofátlanul keresnek az Uberesek. Nem vagyok taxis, de valahogy rosszul esne, ha kiesnek a megélhetésem, ha hétfőn bemennék és mondanák, hogy ma nincs meló, mert ő Józsi, akin ugyan marha sokat keres az Uber (többet mint mi és a magyar állam [tehát a közösség pénze] ha legál lenne), de látott már állítása szerint műszaki rajzot meg CAD-et és mi sülhet el rosszul?! Hiszen nekem az egyetlen szempont a pénz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák