Új hozzászólás Aktív témák

  • sirály12

    őstag

    válasz Polllen #394 üzenetére

    "Meg az sem jó, hogy a kiadók foggal-körömmel harcolnak egy elavult rendszer életben tartásáért és nonszensz kártérítéseket kérnek és próbálnak kriminalizálni."

    Ez itt a lényeg. A kiadóknak nem teszik, hogy már nem a netes idők előtti berendezkedés van, hogy le tudod tölteni. Nekik az tetszene ha mindenki cd-vel meg kazettával, lemezzel járkálna, mert az nekik jó. De szerencsére az idő nem halad visszafelé. Kicsit haladniuk kellene a korral!

    "A lopás helyett meg mindegy milyen szót használunk, a lényegen nem változtat. Amúgy amikor felnyomnak egy szervert és jogosulatlanul hozzáférnek egy rakás adathoz, azt adatlopásnak hívjuk. Amikor valaki jogosulatlanul fér hozzá audiovizuális tartalomhoz, azt miért nem lehet ugyanúgy (adat)lopásnak hívni?
    Értem én, hogy erős szó és a Bibliában is benne van, hogy ne lopj, de akárhogy hívjuk, a lényegen nem változtat."

    Ezt azért nem lehet igazából lopásnak mondani, mert akármilyen keveset is de fizetünk érte. Azt most ne firtassuk, hogy mennyit, lényegtelen, de a lényeg, hogy fizetünk, innen pedig már nem lehet lopás! Ha nem lenne az adathordozók árában benne a jogdíj, akkor lehetne lopásról beszélni. Persze az tény, hogy kevesebbet fizetünk érte, mint amennyiért megvehetnénk, de akkor is fizetünk érte valamennyit. Ezért nem jó a lopás szó erre! Ez a díj ezért van, ha tetszik, ha nem.

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

Új hozzászólás Aktív témák